Skočiť na hlavný obsah
BIBIANA REVUE POKRAČUJE

BIBIANA REVUE POKRAČUJE

Prvé tohtoročné číslo štvrťročníka Bibiana: revue o umení pre deti a mládež je tu!

Vydáva ho BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti a mládež už vyše tridsať rokov a do decembra 2023 vychádzal pod šéfredaktorským vedením Ondreja Sliackeho.

Časopis Bibiana, revue o umení pre deti a mládež (skrátene Bibiana Revue) doteraz vychádzal iba v tlačenej podobe. Pre odborné a vzdelávacie kruhy, ktoré sa danej problematike aktívne venujú, funguje ako dôležitá opora. Bolo otázkou času, aby sa v ňom prijali zmeny v duchu otvorenejšieho a bližšieho kontaktu s vedeckou, odbornou aj širšou čitateľskou verejnosťou.

Online podobu časopisu síce stále obmedzujú grafické, dizajnové a technické podmienky súčasného webu www.bibiana.sk, prvé dôležité kroky k funkčnému posunu však už prebehli. Tlačenú verziu časopisu pripravujeme v podobe dvojčísla v júni 2024.

Spolu s obnovenou Vedeckou radou časopisu, ktorá uvedenému procesu zmien pod nedávno odvolaným vedením vyjadrila plnú podporu v otvorenom liste, veríme, že časopis bude slúžiť ako slobodný priestor pre fundovanú reflexiu a analýzu umenia pre deti a mládež.

V prvom čísle štvrťročníka Revue Bibiana 2024/1 sme sa inšpirovali témou FARBY v súlade s dramaturgiou prebiehajúcej výstavy v priestoroch budovy BIBIANY. Prajeme príjemné čítanie.

 

Eva Andrejčáková, šéfredaktorka

Ilustrácia: Veronika Pažická

Redizajn loga: Tomáš Paulen

 

Príjemné čítanie – o ilustráciách, farbách, tvorbe, recenzie knižiek. Vyberte si to svoje.