Skočiť na hlavný obsah
Dni detskej knihy v Pezinku

Dni detskej knihy v Pezinku

Celoslovenský festival Dni detskej knihy organizuje v tomto roku Malokarpatská knižnica v Pezinku v spolupráci s BIBIANOU a Múzeom Ľudovíta Štúra v Modre SNM. Témou festivalu je STRACH s mottom Nechajte ma, nech sa môžem báť!

Hlavným cieľom podujatia je zbaviť deti strachu z čítania a motivovať ich k pravidelným návštevám knižnice, pomáhať k sprístupneniu kníh v tlačenej forme a umožniť stretnutia s knižnými autormi. Na festivale sa predstavia Daniel Rušar, Lena Riečanská, Tereza Oľhová, Silvester Lavrík, Marek Vadas, Ivona Březinová, Július Belan, Michal Hlatký a Petra Arslan Šinková.

Festival sa uskutoční v dňoch 15., 16. a 17. mája 2024 a súčasťou programu budú nielen besedy s autormi a autorkami, ale aj prezentácia výstavy Nebojím sa strachu z BIBIANY od jej autorky Jany Michalovej, workshop pre deti s názvom Tvoja najkrajšia knižka, ktorý povedie ilustrátorka Veronika Pažická v nadväznosti na súťaž Najkrajšie knihy Slovenska 2023 a odborný seminár pre pedagógov, knihovníkov, vychovávateľov a záujemcov o prácu s deťmi spojený s workshopom storytellingu od Martiny Jánošíkovej.

Viac informácií o programe nájdete TU.