Skočiť na hlavný obsah
Počas BAB 2022 (Bienále animácie Bratislava) bude vstup do BIBIANY zdarma

Počas BAB 2022 (Bienále animácie Bratislava) bude vstup do BIBIANY zdarma

Termín konania :

od: 3. 10. 2022

do: 9. 10. 2022

Miesto konania :

Bratislava, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Poprad, Prešov, Košice 

Od 3. do 9. októbra sa koná 16. ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava – BAB 2022. Tohtoročný festival budeme realizovať hybridnou formou. Diváci budú môcť sledovať filmy online, na obrazovkách RTVS a ak to umožní pandemická situácia, aj priamo v kinách. A to nielen v Bratislave, ale aj vo viacerých partnerských mestách v rôznych slovenských regiónoch. Okrem premietaní sa môžu návštevníci festivalu tešiť na rôzne sprievodné podujatia. BIBIANA ožije animáciou.  Počas festivalu Bienále animácie Bratislava od 3. do 9. októbra pripravila BIBIANA pre svojich priaznivcov a fanúšikov prekvapenie. Všetky nové výstavy si môžu návštevníci BIBIANY pozrieť zdarma.

Popri animačných workshopoch venujeme aj tri výstavy animovaným filmom. Výstava ANIMANIMALS je inšpirovaná rovnomenným nemeckým seriálom režisérky Julie Ocker a priestor dostane aj slovenský večerníček Veroniky Kocourkovej TRESKY PLESKY. Milovníkov počítačových hier určite poteší výstava Creaks venovaná grafickému animačnému štúdiu Amanita Design (z ich dielne pochádzajú napr. hry Samorost, Rocketman, Machinárium či Botanicula). Ďalšími dejiskami festivalu budú Galéria UMELKA, VŠMU a Kino Mladosť v Bratislave.

Bližšie informácie o programe nájdete na sociálnych sieťach a webovej stránke Festivalu BAB. 

Kde nájdete BAB: Bratislava (BIBIANA, Galéria UMELKA, Kino Lumière, VŠMU), Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nitra, Martin, Banská Štiavnica, Poprad, Prešov, Košice, vo verejnoprávnej  RTVS a online na sociálnych sieťach.

 

ONLINE na www.festivalbab.sk a na obrazovkách RTVS 

  Sprievodný program: výstavy, workshopy, prednášky, diskusie,...

Viac nájdete tu

 

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ