Bienále ilustrácií Bratislava

Bienále ilustrácií Bratislava

Jesenná Bratislava opäť ožije ilustráciami detských kníh a po dvadsiaty ôsmy raz  bude unikátnou prehliadkou toho najlepšieho, čo za posledné 2 roky v detskej ilustrácii vo svete vzniklo.

Medzinárodná súťažná prehliadka originálov ilustrácií kníh pre deti Bienále ilustrácií Bratislava sa bude konať  v dňoch 15.10.2021 – 9.1.2022 v priestoroch Bratislavského hradu. Hlavným organizátorom podujatia je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti. Bienále sa koná pod záštitou UNESCO a Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY) s podporou Ministerstva kultúry SR. Záštitu nad BIB 2021 prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na tohtoročné bienále sa prihlásilo takmer 380 ilustrátorov zo 42 krajín, ktorí zaslali vyše 2 700 ilustrácií a takmer 500 kníh.

Súčasťou unikátneho podujatia budú tvorivé dielne, besedy s tvorcami, ilustrátormi, rôzne aktivity pre najmenších ale aj sprievodné výstavy po celom meste. V príručnej knižnici si návštevníci budú môcť zalistovať v súťažných knižných tituloch.

V tomto roku sa všetky aktivity budú riadiť aktuálnou epidemiologickou situáciou. O prípadných zmenách programu budeme priebežne informovať.

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ