Bienále ilustrácií Bratislava

Bienále ilustrácií Bratislava

OD 25. 11. 2021 sú výstavné priestory SNM na Bratislavskom hrade, vrátane expozície BIB, pre verejnosť zatvorené až do odvolania.

Jesenná Bratislava opäť ožije ilustráciami detských kníh a po dvadsiaty ôsmy raz  bude unikátnou prehliadkou toho najlepšieho, čo za posledné 2 roky v detskej ilustrácii vo svete vzniklo.

Medzinárodná súťažná prehliadka originálov ilustrácií kníh pre deti Bienále ilustrácií Bratislava sa bude konať  v dňoch 15.10.2021 – 28.2.2022 v priestoroch Bratislavského hradu. Hlavným organizátorom podujatia je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti. Bienále sa koná pod záštitou UNESCO a Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY) s podporou Ministerstva kultúry SR. Záštitu nad BIB 2021 prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na tohtoročné bienále sa prihlásilo takmer 380 ilustrátorov zo 42 krajín, ktorí zaslali vyše 2 700 ilustrácií a takmer 500 kníh.

Súčasťou unikátneho podujatia budú tvorivé dielne, besedy s tvorcami, ilustrátormi, rôzne aktivity pre najmenších ale aj sprievodné výstavy po celom meste. V príručnej knižnici si návštevníci budú môcť zalistovať v súťažných knižných tituloch.

V tomto roku sa všetky aktivity budú riadiť aktuálnou epidemiologickou situáciou. O prípadných zmenách programu budeme priebežne informovať.

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ