Skočiť na hlavný obsah
SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE CIEN

SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE CIEN

V Zichyho paláci na Ventúrskej odovzdávali vo švrtok 7. decembra Fond výtvarných umení, Literárny fond, Slovenská sekcia IBBY a BIBIANA ocenenia.

CENU ĽUDOVÍTA FULLU 2023 udelili Fond výtvarných umení, Slovenská sekcia IBBY a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti animátorovi, ilustrátorovi, maliarovi a pedagógovi TOMÁŠOVI ČEPKOVI za významný prínos v ilustračnej a animačnej tvorbe, ktorá podnecuje detskú predstavivosť a vedie ich ku kultivovanému vnímaniu vizuálneho umenia.

CENU TROJRUŽA 2023 udelili Literárny fond, Slovenská sekcia IBBY a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti slovenskej spisovateľke, kunsthistoričke a vydavateľke JANE BODNÁROVEJ za literatúru o detskom svete, z ktorého vyviera dobro, radosť a zázračnosť každodenného života.

Výbor Slovenskej sekcie IBBY udelil Plaketu Ľudmily Podjavorinskej dvom zásadným spolupracovníkom.

Za dlhoročnú spoluprácu so Slovenskou sekciou IBBY a BIB (Bienále ilustrácií Bratislava) a za podporu slovenskej kultúry v krajinách IBBY si ju už osobne prevzal 5. októbra tohto roku Mingzhou Zhang z Číny počas tohtoročného Bienále ilustrácií Bratislava.

Ďalšiu Plaketu Ľudmily Podjavorinskej pani prof. Zuzane Stanislavovej.

Organizátori odovzdali na slávnosti aj dve špeciálne poďakovania.

Magistre Eve Cíferskej, ktorá stála pri BIBIANE od jej úplného začiatku. Desatročia sa v medzinárodnom dome umenia pre deti venovala výchove detí umením, najmä cez detské čítanie a knihy. Organizovali tiež celoslovenské podujatia – Dni detskej knihy, Najkrajšie knihy Slovenska, Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy na Slovensku, rôzne odborné semináre, metodické činnosti.

Profesorovi Ondrejovi Sliackemu za mimoriadny prínos a vedenie a tvorbu revue BIBIANA. Časopisu, ktorý vychádza od roku 1993 (okrem roku 1998). Revue sa stala výnimočným časopisom reflektujúcim umenie pre deti s kvalitným okruhom spolupracovníkov a prispievateľov.

Galéria