Skočiť na hlavný obsah
To najlepšie z Annecy na BAB 2018

To najlepšie z Annecy na BAB 2018

Termín konania :

od: 9. 10. 2018

do: 12. 10. 2018

Miesto konania :

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám., Bratislava

Bienále animácie Bratislava predstavuje pravidelne výberovú kolekciu filmov z Festivalu Annecy v programe Najlepšie z najlepších – Best of Annecy.
 
V tomto ročníku festival BAB po prvýkrát predstaví aj kolekciu filmov určenú pre detských divákov Najlepšie z Annecy pre deti – Best of Annecy Kids.
----
Medzinárodný festival animovaných filmov Annecy (Francúzsko) je jedinečný festival animovaných filmov v celosvetovom meradle. Jeho existencia sa datuje už od 60-tych rokov minulého storočia. Je najstarší a najprestížnejší spomedzi všetkých festivalov animovaného filmu. Od roku 2006 je organizátorom festivalu CITIA (Cité de l´image en mouvement) Annecy.
 
V rámci festivalu sa v medzinárodnej súťaži premietajú celovečerné a krátke animované filmy, televízne filmy, objednávkové a tiež absolventské filmy vyrobené rôznymi technikami animácie. Súčasťou festivalu sú aj špeciálne programy, ktoré predstavujú významné osobnosti svetového animovaného filmu alebo niektorú z kinematografií, ktorá sa zaslúžila o rozvoj animovanej tvorby. V posledných dvoch rokoch je novou kategóriou súťažná kolekcia filmov pre najmladšie publikum, z ktorej najlepšie filmy predstavuje festival pod názvom Najlepšie z Annecy pre deti – Best of Annecy Kids.
 
Festival umožňuje významným svetovým štúdiám animovaného filmu, aby uviedli svoje najnovšie diela a predstavuje aj krajiny, v ktorých sa animovaná tvorba iba rozvíja. Festivaloví hostia majú príležitosť vidieť premiéry filmov, retrospektívne prehliadky, výstavy, ako aj nezabudnuteľné večerné projekcie na obrovskej obrazovke pod šírym nebom pri jazere.
 
Filmové projekcie sprevádzajú odborné diskusie, konferencie, výstavy po celom meste a v priestoroch Múzea Château Annecy, ako aj workshopy pre všetky vekové kategórie od detí až po seniorov.
 
Najvýznamnejším ocenením festivalu, ktoré získavajú víťazi súťažných filmov je Krištáľ Annecy, ktorého autorom je svetovo uznávaný umelecký sklár Ján Zoričák, rodák zo Ždiaru zo Slovenska žijúci od roku 1970 vo francúzskom Talloires.
 
Neoddeliteľnou súčasťou festivalu, ktorého organizátorom je tiež CITIA, je už viac ako tridsať rokov MIFA – Medzinárodný trh animovaného filmu, jeden z najväčších trhov na svete zameraný na audiovizuálnu animovanú produkciu. Je určený nielen filmovým tvorcom, produkčným a distribučným spoločnostiam, ale aj TV staniciam a v neposlednom rade aj vzdelávacím organizáciám. 
 
Festival Annecy ponúka široké spektrum možností na prezentovanie a propagovanie najnovšej tvorby animovaných filmov. Spolu s filmovým veľtrhom MIFA je neoddeliteľnou súčasťou kalendára významných medzinárodných filmových podujatí. 
 

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ