Odovzdávanie Národných cien za knižnú tvorbu pre deti

Odovzdávanie Národných cien za knižnú tvorbu pre deti

Termín konania :

7. 12. 2017

Miesto konania :

Slovenský rozhlas

V budove Slovenského rozhlasu na Mýtnej sa 7. decembra konalo slávnostné odovzdávanie národných cien za knižnú tvorbu pre deti a mládež. Cenu Ľudovíta Fullu 2017 „za kreatívny prístup k ilustrovaniu kníh, v ktorom umelecky spája ilustrácie s celkovým grafickým dizajnom” získala mladá ilustrátorka Daniela Olejníková. Cenu udelil Fond výtvarných umení, Slovenská sekcia IBBY a Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti a mládež. 

Cenu odovzdali: PhDr. Klára Kubíková (členka poroty), Mgr. Timotea Vráblová, PhD. (prezidentka Slovenskej sekcie IBBY), Peter Tvrdoň (riaditeľ BIBIANY) a Ing. Erik Ondrejička (predseda poroty). Hodnotenie tvorby: Mgr. Viera Anoškinová.

 

Cenu TROJRUŽA udeľuje Literárny fond, Slovenská sekcia IBBY a BIBIANA za dielo alebo doterajšiu tvorbu, ktorá významnou mierou prispela k rozvoju slovenskej literatúry pre deti a mládež. Trojružu 2017 si odniesol Daniel Pastirčák "za rozvíjanie spirituálneho rozmeru v detskej literatúre". 

Cenu odovzdali: Ing. Erik Ondrejička (predseda poroty)), doc.  Mgr. Timotea Vráblová, PhD. (prezidentka Slovenskej sekcie IBBY), Peter Tvrdoň (riaditeľ BIBIANY). Hodnotenie tvorby: PhDr. Beata Panáková.

Národné ceny za knižnú tvorbu pre deti sa udeľujú od roku 1965.

 

Galéria

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ