Skočiť na hlavný obsah
Zmysel to má aj bez zmyslov- Liptovský Mikuláš

Zmysel to má aj bez zmyslov- Liptovský Mikuláš

Termín konania :

od: 27. 8. 2019

do: 27. 9. 2019

Miesto konania :

Liptovská knižnica G. F. Belopotockého Liptovský Mikuláš

Výnimočné knihy pre a o deťoch s postihnutím zo zbierok BIBIANY.

Aké je to nevidieť, nepočuť alebo nevedieť povedať kamarátovi, čo si myslím a cítim?

Toto aj mnohé iné sa dozviete na výstave o živote detí so špeciálnymi potrebami. Pozývame vás ku hre, v ktorej môžete plniť úlohy v koži dieťaťa s postihnutím a spoznávať pritom hrdinov zaujímavých kníh.

Aké postihnutie mi osud nadelí? Podarí sa mi splniť všetky úlohy a vylúštiť tajničku?

Pomôžu vám pri tom knihy z celého sveta. Nájdete tu literárne portréty detí a mladých ľudí s rôznymi typmi postihnutia, ale aj knihy s Braillovým písmom, hmatové knihy a ľahko čitateľné knihy, vhodné pre deti s poruchami učenia.

Môžete sa presvedčiť, že mnohé deti s postihnutím majú mimoriadne vyvinuté iné zmysly a schopnosti. Medzi vystavenými knihami sú aj skutočné príbehy detských hrdinov, ktorí dokázali veľké činy. Telesne postihnutý chlapec Sosu z Ghany zachránil svoju osadu, keď upozornil na blížiacu sa záplavu a privolal pomoc bubnovaním (Sosu´s Call). Alebo príbeh Alana – zo zajakávajúceho sa chlapca, ktorý dokázal rozprávať iba so zvieratami, sa v dospelosti, po prekonaní svojej rečovej vady, stal „hovorca“ zvierat a presadil zriadenie prírodnej rezervácie v africkej divočine (A Boy and a Jaguar).

Výstavu pripravila BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave zo svojich medzinárodných knižničných zbierok a postupne ju predstavuje návštevníkom v rámci putovania po Slovensku.

Námet: Hana Ondrejičková; scenár: Jana Michalová; odborná spolupráca: Miriam Halamičková; výtvarno-priestorové riešenie: Zuzana Kadlčáková.

 

 

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ