Skočiť na hlavný obsah
Výzva pre ilustrátorov

Výzva pre ilustrátorov

Termín konania :

od: 9. 6. 2020

do: 1. 5. 2021

Ako pokračovanie projektu MIGRÁCIE sa nový projekt Medzinárodného centra pre obrázkovú knihu v spoločnosti zaoberá životným prostredím, najmä oceánom a morským životom.

Žijeme v búrlivých časoch, keď Zem čelí nestabilite klímy a strate biodiverzity. SEA CHANGE sa bude snažiť zdôrazniť hrozbu, ktorej naše oceány čelia v dôsledku znečistenia, nadmerného rybolovu a otepľovania podnebia. Od arktických morí po tichomorské koralové útesy nás spájajú naše moria, oceány a rieky a už dávno poskytujú príbehy, ľudové rozprávky a mýty, ktoré sa zdieľajú a migrujú medzi našimi kultúrami. Chceli by sme osláviť úlohu oceánov ako nevyhnutnú na podporu biodiverzity ale aj  ako miesto zázrakov a fantázie.

Diela ilustrátorov reflektujú svet, v ktorom spolu žijeme, a oslovujú rozmanité publikum. Veríme, že oslavou našich oceánov a života v nich prostredníctvom obrazov môžeme zvýšiť povedomie o našej povinnosti starať sa o prírodu a životné prostredie.

Ako vizuálni rozprávači a komunikátori môžeme prostredníctvom našej práce naďalej klásť otázky a spochybňovať ľahostajnosť a zároveň zdôrazňovať zásadný význam ochrany našich oceánov a života v moriach.

Rovnako ako v prípade MIGRÁCIÍ by sme radi získali od ilustrátorov z celého sveta pohľadnicu.

Radi by sme ich  požiadali, aby nám poslali ilustrovanú rybu, alebo akékoľvek iné morské tvory na obrázkovú stranu pohľadnice a správu, postreh alebo myšlienku k danej téme na druhú strane pohľadnice.

Tieto dary budú tvoriť výstavu, ktorá bude podobne ako MIGRÁCIE vystavená po celom svete a bude sa súčasťou medzinárodných aktivít: workshopov, rozhovorov a podobne.

Viac informácii na stranke https://thepicturebookinsociety.org/sea-change-brief-3/

We invite our illustrator friends to send us an original postcard (10x15cm) with your illustration of a fish or sea creature on the picture side of the card and a relevant message, phrase or thought on the theme on the message side of the card.

Some of you will send a postcard created by hand, others may send a digital or partially digital artwork. The method will be representative of your personal visual language.  

Your image can be representative of a real fish/sea creature from your country, a fictitious sea creature from a story or folktale or your own fantasy fish. 

Please send your postcard (no envelope as the stamp and franking will be part of your artwork’s story!) to this address:

SEA CHANGE

PO Box 17832

BIRMINGHAM

B13 3QB

 

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ