Výstava Srbskí ilustrátori na BIB 2003- 2017 na BookiLL Feste

Výstava Srbskí ilustrátori na BIB 2003- 2017 na BookiLL Feste

Termín konania :

od: 25. 5. 2019

do: 16. 6. 2019

Miesto konania :

Novo Miloševo, Srbsko

Slávnostné odovzdanie cien na BookiILL Feste a otvorenie  výstavy  vybraných a ocenených ilustrácií a zároveň otvorenie  výstavy z  BIBIANY sa konali v dňoch 25. 5. 2019 v Galérii Banatski kultúrneho centra a na Novom Miloševo (Srbsko).  

Ocenenia a špeciálne ceny osobne prevzali Aleksa Jovanovic, Anamarija Vartabedijan, Ana Petrovic a Tijana Knezevic. Ďalšími víťazmi sú Stefan Georgescu (Rumunsko), Victoria Fomina (Rusko), Milena Vasojević, Jefimija Kocić, Kristof Devos (Belgicko), Alexis Forero (Kolumbia). Slobodan Ivkov, predseda poroty, odovzdal  ceny a otvoril výstavu "BookILL fest". O festivale hovorila Senka Vlahovič, zakladateľka a riaditeľka festivalu BookILL. Sprievodnú výstavu uviedol riaditeľ BIBIANY Peter Tvrdoň a Pavel Babka, riaditeľ galérie Babka z Kovačice. Výstavu otvoril Michal Hrušik, 3. tajomník veľvyslanectva Slovenskej republiky v Srbsku.

Výstavy "BookiILL Fest" a "Ocenení srbskí " budú k dispozícii návštevníkom Galérie Kultúrneho centra Banat v Novo Miloševe do 16. júna 2019.

Festival Book Illustration "BookILL Fest" sa koná už po ôsmy krát organizovaný Kultúrnym centrom Banat a veľtrhom Novi Sad. Prvá časť festivalového programu sa konala v marci tohto roku na Medzinárodnom knižnom veľtrhu v Novom Sade, zatiaľ čo druhá časť sa koná v Novo Miloševe. 

Výstava ilustrácií  srbských ilustrátorov, ktorí sa zúčastnili Bienále ilustrácií Bratislava v rokoch 2003-2017  je sprievodnou  výstavou festivalu a je organizovaná Banátskym kultúrnym centrom a veľtrhom Novi Sad v spolupráci s  BIBIANOU , Medzinárodným domom umenia pre deti a Nadáciou  Babka  Gallery z Kovačice (Srbsko). Výstava obsahuje ilustrácie 19 srbských ilustrátorov, ktorých diela boli vystavené na Bienále v Bratislave v rokoch 2003 až 2017.

Viac informácií o výsledkoch súťaže nájdete  tu .

Viac fotografií nájdete tu .

 

Galéria

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ