Výstava ocenených ilustrátorov NAMI CONCOURS 2017

Výstava ocenených ilustrátorov NAMI CONCOURS 2017

Termín konania :

od: 8. 9. 2017

do: 28. 10. 2017

Miesto konania :

Slovenské národné múzeum, Vajanského nábrežie č. 2.

Nami Concours (Medzinárodná súťažná prehliadka ilustrácií na ostrove Nami)

Ostrov Nami, jedna z najobľúbenejších globálnych turistických destinácií v Kórei, už niekoľkých predchádzajúcich rokov je aj miestom, kde sa koná NAMBOOK, Medzinárodný festival detskej knihy na ostrove Nami (Nami Island International Children's Book Festival).
Mottom festivalu NAMBOOK je „Jedzme, pime, seďme, lezme a hrajme sa uprostred kníh!“, a preto sa celý ostrov premieňa na „knižnicu v lese“, kde knihy nájdete všade, aj v hotelových izbách, na toaletách a chodníkoch v nádeji, že sila predstavivosti a kreativity bude inšpiráciou pre každého návštevníka.
Nami Island, Inc. je oficiálnym sponzorom cien Hansa Christiana Andersena. Iniciatívy a aktivity na ostrove Nami vychádzajú z presvedčenia zakladateľa podujatia, Minn Byeong-doa, ktorý už dlhodobo podporuje kultúru a umenie vrátane hudby, výtvarných umení a najmä knihy pre deti. Táto inherentná korporátna hodnota umožňuje 3 miliónom a 300 tisícom návštevníkov, ktorí každý rok prichádzajú na Nami zažiť kultúrne a umelecké podujatia v prekrásnom prírodnom prostredí.
Nami Island, Inc. zo svojich ziskov finančne podporuje rozmanité kultúrne podujatia a mimovládne organizácie vrátane UNICEF a festivalu NAMBOOK. Nami Concours, súťaž ilustrácií, ktorú v roku 2013 iniciovala spoločnosť Nami Island, výrazne podporuje autorov kníh pre deti a dáva im príležitosť prezentovať svoje práce.

Hlavným cieľom Nami Concours je poskytnúť umelcom príležitosť prezentovať svoje práce na svetovom fóre, aby inšpirovali ilustrátorov na celom svete k tvorbe vysoko kvalitných umeleckých diel. Zároveň dúfame, že NAMI CONCOURS prispeje k zvyšovaniu kvality ilustrácií obrázkovej knihy pre deti.

Galéria

Galéria