Všetky výstavné priestory v BIBIANE otvorené od 1.júla

Všetky výstavné priestory v BIBIANE otvorené od 1.júla

Termín konania :

od: 22. 6. 2020

do: 30. 9. 2020

Miesto konania :

BIBIANA

Milí naši priatelia, malí i veľkí,

dlho sme sa nevideli, tak sme Vás aspoň pozývali do BIBIANY pomocou iných médií  - internetu a Facebooku, kde ste si mohli pozrieť divadielka, zábavné tvorivé dielne, mohli ste posúdiť ocenené animované filmy detí z Ateliéru BAB, alebo sa zapojiť do súťaže flipbookov, malej obrázkovej knižky, ktorej rýchlym listovaním vzniká dojem pohybu. Túto súťaž na tému nášho hlavného mesta sme pripravili v spolupráci s Bratislava Tourist Board. Spolu sme oslávili netradične i Deň matiek a  Medzinárodný deň detí. 

Netrpezlivo sme Vás očakávali 12. mája, keď sme sprístupnili novú výstavu Najkrajšie knihy Slovenska 2019. Do tohto ročníka súťaže vydavatelia prihlásili doteraz najväčší počet 214 kníh. Porota, ktorej predsedom bol Karol Felix, vybrala ako Najkrajšie knihy Slovenska 2019 dvadsať kníh a dvanásť študentských prác. Desať titulov získalo sedem hlavných cien. Výstava prezentuje knihy všetkých tvorcov, ktoré boli prihlásené do rovnomennej súťaže.

A teraz už na Vás čakáme s dvoma krásnymi kreatívnymi výstavami. O jednej ste už počuli – Veže do neba pohladia Váš zrak a rozvinú Vašu fantáziu a zručnosť. Asi viete, že Slovenské národné divadlo oslavuje storočnicu. My sme sa rozhodli, že mu zavinšujeme výstavou, ktorá deťom prezradí všetko, aj o tom, čo sa skrýva za oponou. Tak sa príďte pozrieť na vlastné oči na veľkú interaktívnu výstavu Posvieťme si na divadlo. Rozpovie Vám príbeh - spoznáte všetky jeho zákutia, ľudí rôznych profesií, o práci ktorých vieme málo, ale bez nich by ani divadla nebolo. Viaceré z nich si deti budú môcť vyskúšať – napríklad prácu s divadelným textom, umenie maskérov, kostymérok, skúsiť ako vznikajú zvuky a ruchy, pod.  Je toho oveľa viac. Výstava bude otvorená od 1. júla 2020 a potrvá do 17. januára 2021. Už teraz pre Vás pripravujeme nové divadielka a nevšedné workshopy, ktoré pre Vás pripravujeme od septembra.

No a ešte prekvapenie - prvý mesiac Vás čaká Veselé koleso, na ktorom si každý deň prvých päť detí môže vytočiť malé darčeky.

Už sa na Vás tešíme a nezabudnite si rúška!

Vaša BIBIANA