Skočiť na hlavný obsah
Veselé mexicko-slovenské maľovanie pod taktovkou Martina Kellenbergera

Veselé mexicko-slovenské maľovanie pod taktovkou Martina Kellenbergera

Termín konania :

od: 11. 6. 2017

do: 14. 6. 2017

Miesto konania :

Múzeum Franza Mayera, Mexiko

Týždeň oslavy BIB a ilustrácie uzatvorila 11.6. 2017 v Múzeu Franz Mayer tvorivá dielňa „Veselé Mexicko – Slovenské kreslenie“ pre tých najzanietenejších umelcov, deti. Podujatia sa zúčastnili aj najmenší zástupcovia slovenskej komunity žijúcej v Mexiku. Pre obrovský záujem a nedostatok miesta bolo maľovanie predĺžené a rozdelené na dve časti. Posledná hodina bola venovaná dospelým, ktorí sa na chvíľu chceli opäť vrátiť do sveta rozprávok.

Slovenský ilustrátor, maliar, grafik, hudobník a pedagóg Martin Kellenberger musel zvládnuť naraz namiesto pôvodne plánovaných 20 okolo 50 detí rôznych vekových kategórií. Pomôcť mu prišla aj slovenská maliarka a reštaurátorka žijúca v Mexiku Alexandra Šamková. Najkrajšou odmenou Martinovi, Saši, ako aj organizátorom podujatia z Múzea Franz Mayer a slovenského veľvyslanectva v Mexiku boli rozžiarené oči a čarovný úsmev detí.
Tvorivá dielňa upútala aj kubánskeho ilustrátora detských kníh Victora Moru, ktorý náhodou v tom istom čase participoval na úplne inej aktivite v múzeu a spontánne sa nakrátko opakovane pridal k mexicko-slovenskému kresleniu. Nezabudnuteľné podujatie a tá najkrajšia bodka za oslavou ilustrácie detskej knihy a 50. narodenín Bienále ilustrácie Bratislava v Mexiku!!! (Foto: Katarína Garcia z New Yorku)

Alena Gažúrová
mimoriadna a splnomocnená
veľvyslankyňa SR v Spojených štátoch mexických/
Embajadora Extraordinaria y Plenipotenciaria
de la República Eslovaca ante los Estados Unidos Mexicanos

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ