Skočiť na hlavný obsah
VEĽKÝ ÚSPECH animačných dielní BIBIANY na MFF pre deti v Hyderbade (INDIA)

VEĽKÝ ÚSPECH animačných dielní BIBIANY na MFF pre deti v Hyderbade (INDIA)

Termín konania :

od: 14. 11. 2015

do: 20. 11. 2015

14 .- 20. november 2015 - Na 19. Medzinárodnom festivale filmov pre deti v indickom Hyderabade získal animovaný film LES – DOMOV ZVIERAT z Ateliéru BAB v BIBIANE najvyššie ocenenie v súťažnej kategórii animovaných filmov vytvorených deťmi (Malí režiséri), Hlavnú cenu ZLATÝ SLON (THE GOLDEN ELEPHANT).

Medzinárodný filmový festival pre deti v Indii - International Children's Film Festival India (ICFFI) The Golden Elephant (Zlatý slon) sa koná každé dva roky v historickom meste Hyderabad. Jeho organizátorom je Indický zväz filmov pre deti - Children´s Film Society India (CFSI), ktorý patrí pod Ministerstvo informácií a vysielania. Vznikol v roku 1955 s cieľom podporiť tvorbu a distribúciu kvalitných diel v oblasti hraných, dokumentárnych i animovaných filmov, ako aj televíznych seriálov pre deti.

Festival ICFFI predstavuje jeden z najväčších a žánrovo najrozmanitejších festivalov pre deti na svete a je unikátny aj svojím publikom - zúčastňujú sa na ňom nielen státisíce detí, ktoré prichádzajú na miesto konania festivalu z celej Indie, ale aj stovky filmových profesionálov. Výberová komisia tohto roku nominovala do súťaže aj slovenský animovaný film Les - domov zvierat. Vytvorila ho skupina detí vo veku 7 - 11 rokov pod vedením lektorov Jany Juránkovej a Tomáša Danaya na animačných dielňach Bienále animácie Bratislava (BAB) v BIBIANE.

Film získal prestížnu Hlavnú cenu Zlatý slon (The Golden Elephant Award) za najlepší film v súťažnej kategórii Malí režiséri (Little Directors). O jeho víťazstve rozhodla medzinárodná odborná porota.

Deťom aj ich lektorom z Ateliéru BAB blahoželáme k medzinárodnému úspechu!

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ