Skočiť na hlavný obsah
SRBSKÍ ILUSTRÁTORI NA BIB 2003 – 2017 na Art Expo v Novom Sade

SRBSKÍ ILUSTRÁTORI NA BIB 2003 – 2017 na Art Expo v Novom Sade

Termín konania :

od: 4. 3. 2019

do: 11. 3. 2019

Miesto konania :

Medzinárodný knižný veľtrh NOVI SAD

Medzinárodný knižný veľtrhu a 24. medzinárodnú výstavu Art Expo otvoril primátor mesta Nový Sad Miloš Vučević a prihovoril sa i riaditeľ veľtrhu Slobodan Cvetković.

V rámci programu tohtoročného knižného veľtrhu boli podujatia Dni Lazu Kostića, Dni knižníc a knihovníkov, Všeslovanské dni kultúry a Dni ruskej kultúry, ako aj 8. ročník festivalu ilustrácie knihy Bookill Fest. Medzi významnými hosťami sú francúzsky spisovateľ Agnes Martin-Lugand, taliansky spisovateľ Diego De Silva, nemecký publicista Winfried Wolf a mnoho domácich autorov.

V rámci veľtrhu bola otvorená výstava s názvom "Srbskí ilustrátori na Bienále ilustrácie v Bratislave 2003 - 2017". Výstavu zorganizovalo Banátske kultúrne centrum a Novosadský veľtrh v spolupráci s Medzinárodným domom umenia Bibiana z Bratislavy a Nadáciou Babka z Kovačice. Výstavu otvoril Michal Hrušík, tretí tajomník Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Srbsku. Bibianu z Bratislavy predstavil jej riaditeľ Peter Tvrdoň. Prihovorili sa i Tijana Cicmil Stakić, manažérka knižného veľtrhu, Radovan Vlahović, riaditeľ Banátového kultúrneho centra, Senka Vlahović, zakladateľka a riaditeľka Bookill Festu, Pavel Babka, zakladateľ a majiteľ Galérie Babka z Kovačice a Sibila Petenji Arbutina, členka poroty Bookill festu. Výstava obsahuje ilustrácie 19 srbských ilustrátorov, ktorých diela boli vystavené na Bienále ilustrácií v Bratislave v rokoch 2003 až 2017.

 

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ