Skočiť na hlavný obsah
SPANILÁ JAZDA

SPANILÁ JAZDA

Termín konania :

od: 10. 3. 2017

do: 23. 4. 2017

Miesto konania :

BIBIANA, malá galéria

Autorská výstava akademického maliara Mariána Komáčka, ktorý na tejto výstave predstaví svoje maľby a grafiky s automobilovou témou.

Akademický maliar Marián Komáček sa narodil v roku 1959 v Gbeloch. V rokoch 1975 až 1979 študoval na Strednej Umeleckopriemyselnej škole v Bratislave u prof. Gabriela Štrbu. V rokoch 1980 až 1986 absolvoval štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na oddelení knižnej tvorby a ilustrácií u legendárneho profesora Albína Brunovského. Po skončení školy absolvoval množstvo zahraničných študijných pobytov v Nemecku, Taliansku, Holandsku, Belgicku, Egyptu USA a Kanady. Je členom rozličných výtvarných združení jednak na Slovensku a aj v zahraničí.  Je podpredsedom grafického združenia G- bod. Je nadšený organizátor grafických sympózií jednak v Moravanoch ako aj v Mojmírovciach. Vo svojej výtvarnej tvorbe sa venuje grafike, maľbe, ex libris, knižnej ilustrácii, známkovej tvorbe a grafickému dizajnu. Pravidelne vystavuje na Slovensku, v Čechách a v zahraničí. Za svoju tvorbu získal množstvo ocenení jednak doma a aj v zahraničí. Žije a tvorí v Devínskej Novej Vsi.

Na výstave v Malej galérii predstavuje svoje maľby a grafické listy s tematikou autá, lokomotívy a motorky. Na výstave sú vystavené všetky jeho poštové známky ako aj modely áut „ angličáky“ z jeho zbierky. Výstava je doplnená dvoma originálmi sôch áut od akademických sochárov Viťa Bojňanského a Juraja Čuteka a taktiež súťažou o grafické listy autora.

Galéria