Skočiť na hlavný obsah
Slovenské ilustrácie v Taškente

Slovenské ilustrácie v Taškente

Termín konania :

od: 18. 4. 2016

do: 2. 5. 2016

Miesto konania :

Taškent


V rámci Festivalu výtvarného a úžitkového umenia organizovaného Akadémiou umení Uzbekistanu bola 18. apríla slávnostne otvorená aj slovenská výstava nazvaná Slovenskí ilustrátori ocenení 

na BIB v rokoch 1967 – 2013. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili zástupcovia diplomatického zboru v Taškente, predstavitelia Akadémie umení Uzbekistanu, umeleckých škôl, ako aj široká verejnosť. 

V rámci otvorenia vystúpil veľvyslanec SR Pavol Ivan, ktorý prítomným hosťom priblížil vývoj a bohaté tradície slovenskej školy ilustrácie a vysvetlil dôležitosť a prestíž podujatia Bienále ilustrácií Bratislava. Slovenská výstava obsahuje 28 prác slovenských autorov, ktorí získali ocenenia na BIB od roku 1967, či už Grand Prix, Zlaté jablká alebo Plakety. Práce Albína Brunovského, Dušana Kállaya, Jany Kiselovej-Sitekovej, Viery Gergeľovej  a iných predstaviteľov slovenskej školy ilustrácie zaujali uzbecké publikum, ktoré ocenilo ich umeleckú kvalitu a spracovanie. Slovenská výstava je prezentovaná v rámci Festivalu, ktorého druhý ročník sa koná v týždni od 18.4. do 22.4.2016. Naša výstava však bude prezentovaná do 2. mája.
 

Okrem Slovenska sa na festivale predstavujú aj Azerbajdžan, Bangladéš, Čína, India, Indonézia, Irán, Japonsko, Taliansko, Vietnam a aj uzbecké umelecké školy. Súčasťou festivalu sú okrem výstav aj súťaže pre študentov umeleckých škôl a ukážkové hodiny uzbeckých umelcov. 

 

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ