Siluety, Od ilustrovanej knihy k animovanému filmu - Nicolas Bianco-Levrin & Julie Rembauville

Siluety, Od ilustrovanej knihy k animovanému filmu - Nicolas Bianco-Levrin & Julie Rembauville

Termín konania :

od: 1. 10. 2018

do: 16. 10. 2018

Miesto konania :

Galéria Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Sedlárska 7, Bratislava

Nicolas Bianco-Levrin a Julie Rembauville tvoria krátke animované filmy a ilustrované knihy už viac ako 15 rokov. Pri tvorbe v oboch médiách vyskúšali rôzne techniky, ako sú kresba, plastelína, či papieriková animácia. Medzi týmito technikami vyniká najmä jedna, ktorú používajú najviac: papieriková animácia na podsvietenom stole. Čierne postavy ožívajú na pozadí nakreslenom ceruzkou. Na tejto výstave autori predstavia nielen papierové postavičky, ale aj podkladové dekorácie zo svojich krátkych filmov  Ben Hora, [R], Patakès a Gustave XIV., a tiež niekoľko originálov z knihy Les Mots (Slová).

Vernisáž 8.10. o 17:00 hod

Nicolas Bianco-Levrin & Julie Rembauville

Obidvaja umelci sa narodili v Paríži, kde Julie Rembauville študovala literatúru a vizuálne médiá na Sorbonskej univerzite a  Nicolas Bianco-Levrin sa venoval priemyselno-umeleckému štúdiu na Škole Duperré. Od roku 2003 spolu režírovali viac ako 25 krátkych animovaných filmov, pri výrobe ktorých vyskúšali rôzne techniky. Za scenár filmu Psí život (Merci mon chien), ktorý nakrútili v koprodukcii s Národnou filmovou radou Kanady a francúzskym štúdiom Folimage, získali v roku 2010 cenu SACD, ktorú udeľuje MIFA na Medzinárodnom festivale animovaných filmov v Annecy.

Toto ocenenie získali aj v roku 2015 za film Ten, ktorý skrotil oblaky (Celui qui domptait les nuages), ktorý bol premietaný na viac ako 140 festivaloch po celom svete. Nedávno dokončili 15-minútový animovaný film Príbeh Jeannota (Une histoire de Jeannot), ktorý skúma nádeje  bývalého účastníka Parížskej komúny z roku 1871 na úteku. Tento film vznikol v koprodukcii štúdia La Luna Production v Paríži a Xbo Films v Toulouse. Čoskoro bude odvysielaný na národnom kanáli France 3. 

 

 

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ