Skočiť na hlavný obsah
ROZPRÁVKAR NA CESTE PO EURÓPE - súťaž na 3. marcový týždeň

ROZPRÁVKAR NA CESTE PO EURÓPE - súťaž na 3. marcový týždeň

Termín konania :

od: 15. 3. 2021

do: 21. 3. 2021

Miesto konania :

doma

Jedného júnového dňa roku 1841 v prešporskom prístave zakotvil diaľkový parník, aby doplnil uhlie pre ďalšiu plavbu dole Dunajom. Medzi pasažiermi, ktorí si vo voľnej chvíli išli prezrieť mesto, bol aj slávny spisovateľ a autor rozprávok. Mesto sa mu vraj veľmi páčilo a stretnutie s neznámym dievčatkom, ktoré mu podarovalo ružu, ho údajne inšpirovalo k napísaniu jednej z jeho najznámejších rozprávok.

Iste poznáš sochu tejto osobnosti v bratislavskom historickom centre. Autor pomníka, akad. sochár Tibor Bartfay, zobrazil spisovateľa v spoločnosti jeho rozprávkových postavičiek. Pri vzniku a odhalení sochy pri príležitosti 200. výročia spisovateľovho narodenia stála aj BIBIANA a jej občianske združenie. Viac sa o tomto projekte ako aj o mnohých ďalších podujatiach, výstavách a akciách, ktoré BIBIANA pripravila, môžeš dozvedieť v digitálnom archíve podujatí.

Súťažná otázka č.3: Napíš meno spisovateľa, ktorý v roku 1841 navštívil Prešporok. Z ktorej  krajiny prišiel? Vymenuj aspoň 5 jeho rozprávok, ktoré poznáš.

Sledujte nás aj naďalej na facebookuinstagrame, kde sa môžete do súťaže zapojiť.

 

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ