Skočiť na hlavný obsah
PREDFESTIVALOVÝ ANIMAČNÝ EXPRES BAB - Košice

PREDFESTIVALOVÝ ANIMAČNÝ EXPRES BAB - Košice

Termín konania :

od: 27. 6. 2016

do: 31. 7. 2016

Miesto konania :

Kasárne/Kulturpark, KOŠICE

Výberová kolekcia ocenených filmov slovenských tvorcov z festivalov Bienále animácie Bratislava

Pozor! Opäť sa k nám blíži veľká vlna animovaných rozprávok! V októbri 2016 sa otvoria brány 13.ročníka medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti Bienále animácie Bratislava – BAB 2016. Prezradíme vám, že rozprávková brána sa otvorí nielen v Bratislave, ale aj v PREŠOVE, PRIEVIDZI a KOŠICIACH!

Aby ste sa na festival mohli tešiť už teraz, prichádza k vám ANIMAČNÝ EXPRES BAB a tiež výstava najkrajších ilustrácií z Bienále ilustrácií Bratislava – BIB.

Bienále animácie Bratislava (BAB) je svetovo unikátny medzinárodný festival animovaných filmov pre deti , prináša  animované filmy z celého sveta. Na mape festivalov nájdete veľa filmových podujatí, ale len BAB je zameraný na animovanú tvorbu pre najmenších divákov.

Festival má medzinárodnú porotu a tá udeľuje aj významné ocenenia. Okrem Hlavnej ceny - Ceny Viktora Kubala za najlepší film v súťaži, Ceny Sv.Vojtecha – ceny Višegrádu, ocenenia za celoživotnú tvorbu Prix Klingsorceny UNICEF je na festivale ešte jedna neobyčajná cena. Po všetkých súťažných predstaveniach hlasujú tiež deti a udeľujú Cenu detského diváka.

Práve preto prichádza ANIMAČNÝ EXPRES aj k vám, do PREŠOVA, PRIEVIDZE a KOŠÍC spolu so svojím dobrým kamarátom, s výstavou najkrajších ilustrácií na BIB.

Prezradíme vám, že festival BAB bol vždy blízko ilustráciám, ktoré bývajú v pekných knihách a zaujímal sa o ich prepojenie. Prečo? Pretože sa od svojich začiatkov v roku 1985 formoval ako sprievodné podujatie inej významnej kultúrnej udalosti, BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ (BIB).

Svet animácie a ilustrácie má k sebe blízko, spája svet statického a pohyblivého obrázku a vedie vás do tajomstva oživenia čiary, papierika, plastelíny, skrátka – celého sveta okolo nás...

Tento rozprávkový vlak vezie deťom nové filmy, ktoré ešte dosiaľ nevideli - víťazné filmy slovenských tvorcov z festivalov BIENÁLE ANIMÁCIE (BAB).

Predstavuje nielen pestrú kolekciu diel tvorcov mladej generácie, ale aj rozmanitú škálu výtvarných i animačných možností, kde je princípom hra, humor i objavný pohľad na históriu. 

Veríme, že sa vám budú páčiť, že sa o nich budete rozprávať, kresliť si ich či hodnotiť tak, ako to robí aj naozajstná porota.

ANIMAČNÝ EXPRES viezol už aj veľkú kolekciu slovenských animovaných filmov z histórie i súčasnosti slovenskej animácie a precestoval od roku 2007 takmer všetky krajiny v Európe. Videli ho deti vo Viedni, Berlíne, Paríži, Prahe, Budapešti, Ríme, Kecskeméte, Poznani, Piešťanoch, Skalici. Všade sa mu potešili, kládli zvedavé otázky a nakreslili nám veľa pekných obrázkov.

Práve teraz  mieri s víťaznými filmami slovenských tvorcov aj do Galérií v PREŠOVE, PRIEVIDZI a KOŠICIACH.

                            Želáme mu šťastnú cestu!

   _____________________________________________________

Veríme, že z PREŠOVA, PRIEVIDZE a KOŠÍC budú putovať na festival Bienále animácie Bratislava (BAB) správy o tom,

· Ako ste uvedené animované filmy využili v škole, alebo vo voľnom čase?

· Ktorý film vás najviac zaujal a prečo?

· Nakreslite nám hrdinu, alebo scénu z filmu, ktorá sa vám najviac páčila!

 

Všetky vaše správy a obrázky uvedieme na výstave v BIBIANE

v októbri počas festivalu BAB 2016

 

Tešíme sa na správy od vás!

 

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ