Skočiť na hlavný obsah
Porota Európskej asociácie filmov pre deti (ECFA) - BAB 2018

Porota Európskej asociácie filmov pre deti (ECFA) - BAB 2018

Termín konania :

od: 8. 10. 2018

do: 12. 10. 2018

Per Ericsson
Švédsko

 

Per Ericsson je predsedom Švédskej federácie filmových spoločností, ktorá organizuje premietania a filmové diskusie vo vyše sto filmových kluboch po celom Švédsku i v zahraničí a  vydáva aj vlastný filmový časopis. Je poradcom v oblasti filmovej politiky a predsedom vzdelávania na Švédskom filmovom inštitúte. Pracoval ako producent filmových festivalov, filmový konzultant a kritik. Je členom rady ECFA (Európska asociácia filmov pre deti) a bývalý člen výboru pre udeľovanie filmovej ceny Európskeho parlamentu LUX. 

 

 

Janne Korsumäki
Fínsko

 

Janne Korsumäki ukončil v roku 2004 bakalárske štúdium grafického dizajnu a odvtedy pracuje v oblasti ilustrácie, dizajnu a grafickej tvorby počítačových hier v rôznych projektoch vo Fínsku.

Pracoval v štúdiu W. Disneyho na tvorbe filmu Virtual Magic Kingdom, ako aj na Habbo Hotel MMOG Sulake v Helsinkách. Pri svojej práci sa ako slobodný umelec venoval aj  ilustrovaniu kníh a tvorbe známok s motívom fínskej kaskadérskej skupiny The Dudesons.

Ako dieťa sníval o práci v oblasti animácie. V roku 2013 začal pracovať pre štúdio animovaných filmov Rovio, tu sa dve sezóny venoval 2D dizajnu animovaného seriálu Angry Birds. Ako producent a grafik  pracuje od roku 2015 na populárnom seriáli pre deti predškolsk0ho veku Gigglebug a v tom istom štúdiu sa stal aj dramaturgom nových projektov. Pevne verí v zábavnú tvorbu pre celú rodinu a animáciu pre deti. 

Jeho vášeň pre umenie animácie ho podnietila v roku 2008 k založeniu a organizovaniu festivalu Animatricks - najstaršieho fínskeho festivalu animovaných filmov v Helsinkách. Bol členom festivalového výboru, programového tímu a niekoľko rokov aj umeleckým riaditeľom tohto festivalu. 

 

Mária Kralovič
Slovensko

 

Študovala na strednej umeleckej škole v Kremnici a pokračovala na katedre animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Počas štúdia získala aj štipendium na Vysokej škole divadla a filmu v Lisabone (Portugalsko).

Jej absolventský film Bublina (2012) získal na medzinárodnom festivale študentských filmov „Áčko“ v Bratislave  cenu za najlepší animovaný film. Získala aj výročnú cenu za tvorivý prínos v národnej súťaži slovenských filmov IGRIC za svoj bakalársky film Drum a Bass (2010) a tiež za úspešný magisterský film Bublina. Za tieto filmy získala aj na festivale „Áčko“ cenu za animáciu a réžiu Jej filmy boli uvedené v oficiálnej súťaži medzinárodných filmových festivalov, na festivale Monstra v Lisabone (Portugalsko), Anifilm v Třeboni (Česká republika), na festivale študentských filmov VGIK v Moskve (Rusko).

V súčasnosti je animátorkou úspešného televízneho seriálu pre deti Mimi a Líza pre filmovú spoločnosť Fullmoon.

 

 

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ