Skočiť na hlavný obsah
Písané ceruzkou

Písané ceruzkou

Termín konania :

11. 6. 2022

Miesto konania :

Hviezdoslavovo námestie Bratislava

BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti organizuje pri príležitosti 100. výročia narodenia Kláry Jarunkovej literárno-hudobné open air podujatie Písané ceruzkou, pod záštitou starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej, ktoré sa bude konať v sobotu, 11. júna 2022 od 14:00 do 17:00 hodiny na Hviezdoslavovom námestí. V trojhodinovom pásme vystúpia spisovatelia, rodáci a priatelia Kláry Jarunkovej, na mamu si zaspomína aj dcéra autorky, akademická maliarka a ilustrátorka Dana Zacharová. Vydavateľstvo Trio Publishing uvedie do života nové vydanie knižky O psovi, ktorý mal chlapca,  zaznejú úrvyvky z Jarunkovej kníh pre deti, zástupca Slovenskej pošty vyberie a odmení víťaza súťaže pre deti v tvorbe návrhu príležitostnej poštovej známky O známku storočnice. Podujatie bude hudobnou produkciou sprevádzať celé popoludnie kapela Pressburger Klezmer band.

PROGRAM

220/40 (Sidónia Féderová)
Klárin pestrofarebný plášť (Timotea Vráblová)
Odtajnené správy (Ľubomír Feldek)
Pozor pes! (Magdaléna Fazekašová)
Slniečko pre Kláru (Ľubica Kepštová)
Jediná o mame (Daniela Zacharová)
Z pošty pod Skalou (František Ďurčenka)
Zúbkovaná súťaž (Katarína Slaninková)
Známka storočnice (Martin Vančo)
Hrdinovia z ceruzky (Alžbetka Hrnčiariková, Alex Koníček)

&

Pressburger Klezmer Band

 

SÚŤAŽ PRE DETI - O POŠTOVÚ ZNÁMKU STOROČNICE

VYMYSLI A VLASTNORUČNE VYTVOR originálny návrh poštovej známky, ktorá bude obsahovať text - Klára Jarunková. Ostatné, čo na známke bude, je na tebe! Môže byť na šírku, či na výšku, trojrozmerná, čiernobiela, farebná, vyšívaná, maľovaná, dierkovaná, vystrihnutá z papiera, z vlny alebo vymodelovaná. Môže znázorňovať postavu či výjav z knižky, alebo portrét (ak si trúfaš), prípadne rodný dom, alebo ceruzku, s ktorou Klára Jarunková písala všetky svoje rukopisy kníh.

Kreativite (technike, veľkosti a tvaru) sa medze nekladú.

Zašli alebo prines svoj návrh poštovej známky spolu s menom, adresou a tel. kontaktom na Panskú 41 do BIBIANY - najneskôr do 6. júna 2022. Odborná porota všetky poštové známky posúdi a najzaujímavejšie odmeníme cenami, priamo na podujatí. 11. júna, kde budú všetky práce vystavené.  

 

 

Galéria