Skočiť na hlavný obsah
ODOVZDÁVANIE NÁRODNÝCH CIEN ZA LITERÁRNU A ILUSTRAČNÚ TVORBU

ODOVZDÁVANIE NÁRODNÝCH CIEN ZA LITERÁRNU A ILUSTRAČNÚ TVORBU

Termín konania :

29. 1. 2020Čas :

17:00 - 18:00

Miesto konania :

RTVS, Mýtna 1, Komorné štúdiu č. 5

BIBIANA – Centrum detskej literatúry, čítania a Slovenskej sekcie IBBY si vás dovoľuje pozvať na slávnostné odovzdávanie národných cien – Cena Ľudovíta Fullu 2019 a Trojruža 2019  29. januára 2020 o 17:00 do Komorného štúdia RTVS na Mýtnej 1.

Fond výtvarných umení, Slovenská sekcia IBBY a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti udelí CENU ĽUDOVÍTA FULLU  2019 Daniele Krajčovej za originálny štýl ilustračného prejavu, ktorým rozvíja fantáziu detského čitateľa. CENA  ĽUDOVÍTA  FULLU je ocenením vynikajúceho diela alebo doterajšej tvorby, ktorá významnou mierou prispela k rozvoju slovenského ilustračného umenia pre deti a mládež.

Literárny fond, Slovenská sekcia IBBY a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti udelí CENU TROJRUŽA 2019 Erikovi Jakubovi Grochovi za sprítomňovanie hlbokých ľudských hodnôt v nových súvislostiach pre detského adresáta. Cena TROJRUŽA oceňuje významné literárne i literárnovedné dielo alebo doterajšiu tvorbu, ktorá významnou mierou prispela k rozvoju slovenskej literatúry pre deti a mládež. 

Na slávnostnom večeri spojenom s odovzdávaním cien vystúpi kapela Pressburger Klezmer band.