Skočiť na hlavný obsah
Odovzdanie ocenení BAB na Veľvyslanectve SR v LONDÝNE (Veľká Británia)

Odovzdanie ocenení BAB na Veľvyslanectve SR v LONDÝNE (Veľká Británia)

Termín konania :

16. 9. 2015

16. september 2015 – Veľvyslanec Slovenskej republiky vo Veľkej Británii Ľubomír Rehák odovzdal pani Sarah Roberts, zástupkyni produkčnej spoločnosti Magic Light Pictures, Ltd. v Londýne, dve ocenenia Bienále animácie Bratislava za roky 2012 a 2014.

Z dielne Magic Light Pictures vyšlo niekoľko výnimočných filmov pre deti, ktoré získali ocenenia na mnohých filmových festivaloch po celom svete. Medzi ne sa zaradilo aj Bienále animácie Bratislava.
V roku 2012 získal na festivale BAB film Gruffalovo mláďa (The Gruffalo´s Child), režisérov Johannesa Weilanda a Uwe Heidschőttera Cenu Viktora Kubala za najlepší film. Nadviazal tak na ocenenie filmu Gruffalo (The Gruffalo), režisérov Jakoba Shuka a Maxa Langa, ktorý v roku 2010 získal Cenu CIFEJ a ktorý bol na renomovanom medzinárodnom festivale Prix Jeunesse v Mníchove v roku 2014 vyhodnotený ako najúspešnejší film pre deti za posledných 50 rokov.
Na festivale BAB 2014 bol ocenený aj ďalší film z produkcie Magic Light Pictures. Cenu detského diváka podľa diváckej ankety získal film Miesto na metle (Room on the Broom) režisérov Maxa Langa a Jana Lachauera.

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ