Skočiť na hlavný obsah
OBRAZÁREŇ - EURÓPSKE ROZPRÁVKY

OBRAZÁREŇ - EURÓPSKE ROZPRÁVKY

Termín konania :

od: 20. 6. 2022

do: 17. 7. 2022

Miesto konania :

Doma

1. júna sme odštartovali nový audio seriál Európske rozprávky, ktorý pripravila BIBIANA v spolupráci s RTVS. Počas pracovných dní Rádio Devín každé ráno po 7. hodine odvysiela 27 ľudových rozprávok pochádzajúcich z jednotlivých členských krajín Európskej únie. Deti sa dozvedia, aké podobné a previazané sú naše národné tradície. Určite mnohých prekvapí, koľko spoločných motívov a postáv sa opakuje v rozprávkach naprieč „starým“ kontinentom. Presvedčia sa, že Dvanásť mesiačikov je typická rozprávka aj v Grécku, že príbeh o soli, ktorú si najmladšia kráľovská dcéra cení nado všetko, existuje aj v maďarskej verzii a že rozprávky o zlatých vtákoch ohnivákoch, o siedmych havranoch a drobných synčekoch do dlane poznajú v rôznych variáciách mnohé európske národy.

Rozprávky nám načítali skvelí herci – Helena Krajčiová, Táňa Pauhofová, Juraj Ďuriš a Daniel Fischer.

Všetky rozprávky budeme postupne zverejňovať aj na našej webovej stránke, každú doplní krásna ilustrácia z rozprávkovej knihy nachádzajúcej sa v našej knižnici.

Okrem toho, deti, ktoré nás osobne v BIBIANE navštívia, môžu zbierať kartičky, z ktorých si na záver zložia krásnu ilustrovanú mapu Európy. Zároveň prostredníctvom QR kódu sa môžu dostať priamo k informáciám o projekte.

Rozprávky si môžete vypočuť tu: https://vystavy.bibiana.sk/europske-rozpravky/

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ