Skočiť na hlavný obsah
Mladí tvorcovia z Ateliéru BAB na Medzinárodnom workshope animovaného filmu v Čakovci (Chorvátsko)

Mladí tvorcovia z Ateliéru BAB na Medzinárodnom workshope animovaného filmu v Čakovci (Chorvátsko)

Termín konania :

od: 25. 6. 2018

do: 30. 6. 2018

Miesto konania :

Čakovec, Chorvátsko

V chorvátskom meste Čakovec sa konal už 25. ročník Medzinárodného workshopu animovaného filmu, na ktorom sa okrem 22 detí z Chorvátska zúčastnili aj 3 deti zo Slovenska, konkrétne mladí tvorcovia z Ateliéru BAB v BIBIANE.

Škola animovaného filmu v Čakovci (Škola Animiranog Filma Čakovec - ŠAF) organizuje už dlhé roky medzinárodný workshop animovaného filmu pre mladých ľudí a pozýva profesionálnych tvorcov, aby pracovali s deťmi pri tvorbe animovaných filmov. V tomto roku viedli tvorivé dielne dvaja lektori, Marie-Claire Juin z Francúzska a Tomáš Danay zo Slovenska. Deti pod ich vedením pracovali v dvoch skupinách a použili dve rôzne techniky. V prvej skupine pracovali technológiou klasickej kreslenej animácie a v druhej použili plastelínovú animáciu. Výsledkom ich päťdňovej tvorivej dielne boli dva krátke animované filmy Dreams (Sny) a Evolution (Evolúcia).

Tieto dva filmy sa premietali spolu s ďalšími krátkymi filmami, ktoré vytvorili deti počas roka v Škole animovaného filmu, na slávnostnom zakončení 25. jubilejného ročníka Medzinárodného workshopu animovaného filmu v Dvorane Kultúrneho centra.

Deti z Ateliéru BAB mali možnosť spoznať atmosféru medzinárodnej tvorivej animovanej dielne a získať nové skúsenosti pre svoju ďalšiu tvorivú prácu.

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ