Lovci znakov

Lovci znakov

Termín konania :

od: 19. 5. 2023

do: 3. 9. 2023

Miesto konania :

BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti

Nová interaktívna výstava Lovci znakov je zameraná na jeden z najvýznamnejších objavov ľudstva – písmo. Výstava mapuje jeho históriu, prezentuje ho ako prostriedok komunikácie, umeleckého stvárnenia, či jeho miesto vo verejnom priestore. Pestrá expozícia na dvoch poschodiach ponúkne množstvo zážitkov a objavovania, vďaka čomu návštevníci môžu zistiť, že písmo je neoddeliteľnou súčasťou ich životov.

Cieľom výstavy je zábavným spôsobom priblížiť deťom rôzne spôsoby komunikácie medzi ľuďmi. Písmo a jazyk sa dotýkajú širokej škály ľudských činností, ktoré ovplyvňujú vzdelanie, znalosti, odovzdávanie informácií... Jednotlivé exponáty a inštalácie sú vytvorené predovšetkým svetelnými, projekčnými a scénickými technológiami, ktoré pracujú s rôznymi vizuálnymi vnemami. 

V expozícii sa deti zoznámia s kníhtlačou, ručným písaním a kaligrafiou, komunikáciou pomocou emotikonov, tvorbou písomných fontov, telegrafickou komunikáciou, klinovým písmom, kryptografiou, vizuálnym smogom a pod. 

Výstavu obohatia rôznorodé aktivity, ktoré zastreší nové oddelenie živej kultúry BIBIANY a poskytne návštevníkom väčší komfort a zážitok z návštevy. Ponúkne plnohodnotné zážitky na výstave prostredníctvom interaktívnych prehliadok s lektorom  a špeciálnych tvorivých  ateliérov, ktoré budú obsahovo zamerané na aktuálnu výstavu. Pozrite si aktivity oddelenia v našom májovom programe.

 

Výstava je kolektívnym dielom kreatívneho centra DEPO2015 v Plzni.

Trvanie výstavy: od 19. 5. 2023 do 3. 9. 2023

Výstava je vhodná pre deti od 6 rokov

Pozrite si video k výstave