LABYRINT IMAGINÁCIE v MOSKVE

LABYRINT IMAGINÁCIE v MOSKVE

Termín konania :

od: 14. 3. 2019

do: 14. 4. 2019

Miesto konania :

Slovenský inštitút MOSKVA, RUSKO

Desiatky hostí prišli vo štvrtok (14. marca 2019) do galérie Slovenského inštitútu v Moskve, aby sa zúčastnili na slávnostnom otvorení výstavy ilustrácií slovenských a ruských laureátov Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) pod názvom „Labyrint imaginácie“. 

 Riaditeľ SI Moskva Ján Šmihula pripomenul, že BIB je najvýznamnejším podujatím výtvarného umenia a ilustrácie pre deti v celosvetovom kontexte a stretáva sa na ňom to najlepšie z ilustrátorskej oblasti. Keďže išlo o jeho poslednú vernisáž na poste riaditeľa SI Moskva, poďakoval sa návštevníkom za ich úprimný záujem o slovenské umenie a kultúru. 

 Vedúca sekretariátu BIB a kurátorka výstavy Viera Anoškinová podčiarkla, že dobrá kniha je neoddeliteľnou súčasťou výchovy detí a vynikajúce ilustrácie tvoria podstatnú časť dobrej knihy, na čo už vyše 50 rokov upriamuje pozornosť Bienále ilustrácií Bratislava. Riaditeľ BIBIANY - Medzinárodného domu umenia pre deti v Bratislave Peter Tvrdoň sa poďakoval všetkým, ktorí prišli na vernisáž a zároveň ich pozval do Bratislavy, kde sa v októbri uskutoční v poradí už 27. ročník BIB.

 Viceprezidentka Spoločnosti priateľstva so Slovenskom Tatiana Čerkasova vyzdvihla vo svojom príhovore na záver vernisáže činnosť SI pod vedením J. Šmihulu, keď povedala: „Za roky svoje práce ste urobili veľmi veľa. My, v Spoločnosti priateľstva sme vždy vedeli, že sa môžeme oprieť o Vašu pomoc a podporu. Všetci si pamätáme kultúrne podujatia, ktoré ste organizovali a vysoko si ceníme, že táto činnosť sa odvíjala v kontexte slovensko-ruskej spolupráce.“

Výstava „Labyrint imaginácie“, na ktorej môžu návštevníci vidieť celkove 48 originálnych detských ilustrácií, potrvá v SI Moskva do 19. apríla 2019.

 

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ