Skočiť na hlavný obsah
Laboratórium knihy

Laboratórium knihy

Termín konania :

od: 5. 10. 2017

do: 26. 11. 2017

Miesto konania :

Kasárne Kulturpark Košice

Čítať znamená pozerať: pohybovať sa medzi slovom a obrazom, prechádzať stranu za stranou. Čitateľ sa však môže aj dotýkať, počúvať, cítiť, „nasadiť si“ 3D okuliare, rolovať text a prijať pozvanie, vyskúšať úplne neočakávané veci.  Autori kníh pre deti na tejto výstave skĺbili viac ako len slová, obrázky a strany. Skúmajú rôzne materiály a štruktúry. Strihajú papier, vytvárajú objem. Pracujú s atramentom a priesvitkami. Pridávajú doplnky. Vyberajú z väzby, uvoľňujú. Pohybujú sa mimo tradičného poradia strán. Dávajú do pohybu. Listujú príbehom na veľmi osobnej a niekedy aj experimentálnej úrovni – aby rozšírili možnosti knihy.

Pre čitateľa stanovujú nové pravidlá a vedú ho k tomu, aby použil iné zmysly ako zrak. Pravidlá čitateľa nabádajú hrať sa, konať, cítiť príbeh a ponoriť sa doň.

Laboratórium knihy je výstava navrhnutá pre európsky projekt Transbook. Transbook, Literatúra pre deti v pohybe (Children’s Literature On the Move) je európska iniciatíva na podporu prechodu do digitalizovanej podoby a na podporu internacionalizácie vydavateľskej činnosti pre deti.

Iniciatívu v rokoch 2014-2018 podporuje a spolufinancuje EÚ v rámci  programu Európskej únie Kreatívna Európa v spolupráci s partnerskými organizáciami: Europäische Kinder und Jugendbuchmesse (Saarbrucken, Nemecko), Art Basics for Children (Brusel, Belgicko), Tantàgora (Barcelona, Španielsko), Hamelin Culturale Associazione (Bologna, Taliansko), Nobrow Ltd. (Londýn, Spojené kráľovstvo), Literárne informačné centrum (Bratislava, Slovensko).

Vernisáž výstavy, ktorá je súčasťou programovej skladby Bienále ilustrácií Bratislava 2017, sa uskutoční v Košiciach 5. 10. 2017 o 18.00 a potrvá do 26. 11. 2017.

 

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ