Skočiť na hlavný obsah
Júnové programy pre školy

Júnové programy pre školy

Miesto konania :

BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti

Programy sú na objednávku, mail: realizacia@bibiana.sk, tel.: 02/20 467 223 počas pracovných dní v čase od 9:00 do 14:00.

  • 11. 6.               ut         9:00                  Tvoja najkrajšia knižka
  • 13. 6.               št         10:00, 11:00    13 matematických príbehov                         
  • 18. 6.               ut         9:00, 10:30      Tri tvory: František a cesty pod zemou  

 

Tvoja najkrajšia knižka

Počas workshopu si deti vyrobia knižku v koncertina formáte s vlastnými ilustráciami. Jej výrobu bude lektorsky viesť ilustrátorka Veronika Pažická, ktorá ilustrovala knihu Slovníček   z básničiek, zaradenú do nominačnej kolekcie Najkrajšie knihy Slovenska 2023. Vedie: Veronika Pažická (Pre deti od 8 rokov)

  

13 matematických príbehov

Matematika sa nesústreďuje na rýchle a správne počítanie, ale na kvalitu myslenia. Knižka 13 matematických príbehov je pre každého, kto má rád čísla či hlavolamy bez rozdielu veku. Napínavé príbehy s matematickými úlohami a ich riešeniami vyšli v roku 2023 ako pokračovanie známej knihy, ktorej autorom bol pred polstoročím Milan Hejný. Zážitkovú hodinu vedie: Mgr. Alica Kortišová (Pre žiakov 1. stupňa ZŠ)

 

TRI TVORY: FRANTIŠEK a cesty pod zemou

František je veselá dážďovka, no jedna vec ho predsa len trápi. Všetci v záhrade majú svoje poslanie, len on netuší, prečo je na svete. A tak sa rozhodne nájsť to, v čom je skutočne dobrý. Autorkou predlohy je Simona Smatana. Aktivity Divadla Š.E.M. v sezóne 2023/24 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Réžia a dramatizácia: V. Trokšiarová, scénografia: M. Zajačková, účinkujú: P. Stehelová a A. Palanová

 

S BIBIANOU DO ŠKOLY

Myslíte, že aj BIBIANA sa učí a chodí do školy? Nechajte sa prekvapiť! Možno BIBIANA a s ňou aj Bienále ilustrácií Bratislava a Bienále animácie Bratislava prídu k vám. Cieľom workshopu je prehĺbiť poznatky o BIBIANE, BIB-e a BAB-e na konkrétnych príkladoch slovenských ilustrátorov a detských kníh či animátorov a animovaných príbehov pre deti. Workshop je určený žiakom 4. ročníka ZŠ. Rozširuje učivo slovenského jazyka a literatúry v prepojení s výtvarnou výchovou. Dĺžka trvania programu je 45 minút.

Výjazdový workshop S BIBIANOU do školy v rámci Bratislavy je možné objednať podľa dohody – mailom na: realizacia@bibiana.sk, telefonicky na: 02/20 467 223 počas pracovných dní v čase: od 9:00 do 14:00.