Ilustrácia – most inšpirácie, porozumenia, priateľstva a spolupráce

Ilustrácia – most inšpirácie, porozumenia, priateľstva a spolupráce

Termín konania :

od: 8. 6. 2017

do: 10. 6. 2017

Miesto konania :

Mexiko

Pozitívna kreatívna atmosféra, výmena skúseností, priateľstvo a duch spolupráce sprevádzali aj odborný interaktívny workshop vedený Martinom Kellenbergerom 9. júna 2017 v priestoroch IBBY Mexiko.

Toto početne limitované podujatie bolo otvorené pre 14 mexických ilustrátorov, medzi ktorými vynikala držiteľka Zlatého jablka BIB z roku 2013 Irma Bastida Herrera. Živá diskusia o podobnostiach, odlišnostiach, inšpiráciách a technikách ilustrácie bežala aj počas obeda, na ktorom sa k umelcom pridali veľvyslankyňa SR v Mexiku Alena Gažúrová a generálna riaditeľka IBBY Mexiko Azucena Galindo.

Práce vytvorené ilustrátormi počas dielne budú dočasne vystavené v IBBY a na Veľvyslanectve SR v Mexiku.

Deň predtým, 8. júna, bol historicky prvým skutočne twiningovým podujatím IBBY (Medzinárodná únia detskej knihy) Mexiko - IBBY Slovensko, pripraveným v spolupráci s Veľvyslanectvom SR v Mexiku. Bola ním Konferencia „Mágia ilustrácie“.

Toto slovensko-mexické rendez-vous ctiteľov ilustrácie sa konalo 8. júna 2017 večer v prekrásnych priestoroch IBBY Mexiko.

Hlavnými protagonistami „Mágie ilustrácie“ boli majstri pasteliek a štetca Maurício Gómez Morin (Mexiko) a Martin Kellenberger (Slovensko). Konferencia bola určená predovšetkým laickému publiku, pritiahla však pozornosť aj viacerých profesionálnych ilustrátorov.

 

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ