HASSAN MOOSAVI, DRŽITEĽ CENY GRAND PRIX BIB 2019 - výstava opäť prístupná od 27. 12.

HASSAN MOOSAVI, DRŽITEĽ CENY GRAND PRIX BIB 2019 - výstava opäť prístupná od 27. 12.

Termín konania :

od: 15. 10. 2021

do: 28. 2. 2022

Miesto konania :

Bratislavský hrad, 2. poschodie

Sayed Hasan Mousavi (Irán, 1983), iránsky maliar a ilustrátor, ktorý sa narodil do strednostavovskej rodiny strednej v meste Qome. Od skorého detstva pracoval v otcovom kováčstve. Malé kúsky železa v rôznych formách predstavovali  prvé postavy pre jeho ilustrácie.

Kresliť a vytvárať superľudí, ktorí dokážu zachrániť svet, bolo jeho koníčkom už od detstva. Mal sa stať kováčom, ale zoznámil sa s grafickým dizajnom a v jeho živote sa začala nová kapitola. Ilustrácia sa stala hlavným záujmom jeho života. Študoval grafický dizajn a ilustráciu na Univerzite Shahida Beheshtiho v Karadži. Inšpiroval sa menami ako Farshid Mesqali, Květa Pacovská a Štěpán Zavřel. Ilustroval viac ako  40 detských kníh pre vydavateľstvá na celom svete. Svoje diela vystavoval v Iráne, Nemecku, Dánsku, Japonsku, Českej republike, Slovenskej republike, Taliansku, Ukrajine atď.  Jeho ilustrácie sa dostali do Bologne na každoročnú Výstavu ilustrácií (2017), získal čestné ocenenie Únie detskej knihy v Iráne  (IBBY-Iran) (2018).

 Jeho autorská kniha Boxer, ktorú napísal a ilustroval, sa dostala na zoznam White Raven (2018) a získala Grand Prix na BIB v Bratislave (2019). So slovami a obrázkami pracoval tak, aby deti oboznámil s mierovým posolstvom a vytvoril dynamické obrázky, ktoré v sebe nesú hlboký morálny odkaz.  

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ