FLIPBOOKY – XIV. BAB 2018

FLIPBOOKY – XIV. BAB 2018

Termín konania :

od: 9. 10. 2018

do: 23. 10. 2018

Miesto konania :

BIBIANA, Galéria Dušana Rolla

Predstavujeme najlepších účastníkov i víťazov 4. ročníka celoslovenskej súťaže BAB, ktorá deti inšpiruje k objaveniu jednoduchého a základného princípu animácie – vzniku pohybu.
 
Súťaž v tvorbe flipbookov na festivaloch Bienále animácie Bratislava má už svoju malú históriu – na tohtoročnom festivale je to už štvrtý ročník. 
Pred začiatkom XI. ročníka medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti – Bienále animácie Bratislava v roku 2012 sme po prvýkrát vyhlásili celoslovenskú súťaž vo výrobe flipbookov – malých knižočiek, v  ktorých rýchlym listovaním vznikne pohyb obrázkov a vytvorí sa jednoduchá animácia.
Od začiatku súťaže mala porota neľahkú úlohu, musela rozhodnúť,ktoré flipbooky sú najnápaditejšie a skrývajú v sebe najzaujímavejšie príbehy. Víťazi prvého ročníka boli hosťami Bienále animácie Bratislava – BAB 2012 a získali krásne knižky z vydavateľstva BUVIK.
Druhý ročník vo výrobe flipbookov sme vyhlásili pred XII. medzinárodným festivalom animovaných filmov BAB – 2014. Témou boli známe knihy slovenských spisovateľov pre deti a  zároveň úspešné animované filmy: Večerníčky – Puf a Muf (Nataša Tánska),
rozprávka Stolček z knihy Bratislavské povesti (Mária Ďuríčková), Čin-čin (Ľudmila Podjavorinská), Maťko a Kubko (Marianna Grznárová), Kominárik (Peter Glocko). Témou tretieho ročníka celoslovenskej súťaže v tvorbe flipbookov, pred začiatkom XIII. ročníka medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti – BAB 2016, bola Rozprávka okolo nás. Desať detí, ktoré vybrala porota za najlepšie flipbooky, získalo knižky z vydavateľstva BUVIK a víťazku, ktorá bola z východného Slovenska, sme pozvali na festival BAB 2016 do Bratislavy a na záverečnom večeri festivalu si osobne prevzala ocenenie.
XIV. ročník Bienále animácie Bratislava - BAB 2018 pokračuje v  tradícii vyhlásenia súťaže v  tvorbe flipbookov. Aj tohtoročná téma Svet vedľa mňa má za cieľ aktívne zapojiť do festivalového diania deti z celého Slovenska, dať im možnosť formou zábavy rozvinúť tvorivosť a objaviť tajomstvo animácie. Objavovanie jednoduchého pohybu, ktorý je počiatkom vzniku animácie, je nielen inšpiratívne, ale predstavuje aj skvelé mediálne vzdelávanie.
 
Za najlepšie flipbooky odmeníme tohto roku desať detí nielen knižkami z  vydavateľstva BUVIK, ale traja súťažiaci získajú predplatné časopisu ZIPS a ďalší traja predplatné časopisu SLNIEČKO.
Víťaza súťaže opäť pozveme na festival BAB 2018, kde si na záverečnej slávnosti odovzdávania cien prevezme ocenenie za najlepší flipbook.

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ