FILMOVÉ BÁSNIČKY A PESNIČKY

FILMOVÉ BÁSNIČKY A PESNIČKY

Termín konania :

od: 4. 10. 2018

do: 24. 10. 2018

Miesto konania :

Maďarský inštitút v Bratislave, Štefánikova 1

Filmové adaptácie na motívy diel súčasných maďarských spisovateľov pre deti  realizovali absolventi odboru animácie Univerzity umení Moholy-Nagya v Budapešti.

Výstava je sprievodným podujatím XIV. Bienále animácie Bratislava – BAB 2018, medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti.

Versfilmek - Filmové básničky a pesničky sú niekoľkoročným projektom filmových adaptácií literatúry pre najmenších súčasných maďarských autorov, ktoré realizovali absolventi odboru animácie Univerzity umení Moholy¬-Nagya (MOME) v Budapešti. 

V dosiaľ najnovšej kolekcii z roku 2017, Kortárs Gyerekversek és Dalok – Súčasné básničky a pesničky pre najmenších, nedávni absolventi MOME originálnym spôsobom a s použitím rôznych animačných techník stvárnili niektoré diela pre deti od súčasných maďarských spisovateľov.

Sedemnásti autori filmových adaptácií, každý so svojim osobitým videním vytvorili filmy, v ktorých uplatnili svojský humor a rozdielne spôsoby spracovania. Tieto krátke, 2-3 minútové animované filmy neponúkajú zábavu len deťom, ale iste potešia nejedného dospelého diváka. 

Pre mladých tvorcov predstavuje tento projekt jedinečnú príležitosť realizovať svoj prvý profesionálny film - prakticky ešte pod záštitou školy. 

Filmy vznikli s podporou fondu MTVA.   

Výstava ponúka výtvarné diela – filmové políčka z dvadsiatich siedmych animovaných filmov. Vedúcou dramaturgičkou dvoch ročníkov (2013 a 2017) tohto projektu a zároveň pedagogičkou na Univerzite je pani Rita Domonyi, ktorá urobila výber obrázkov pre túto príležitosť.

Autor výstavy:

Rita Domonyi, MOME – Univerzita umení Mohly-Nagya v Budapešti

Kurátor:

Gabriela Klaučová

Grafický design a realizácia : 

Allan Lučenič & združenie NORTHWEST

Spoluorganizátori:

MOME – Univerzita umení Mohly-Nagya v Budapešti, Maďarský inštitút v Bratislave 

 

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ