Skočiť na hlavný obsah
Doma s BIBIANOU - cyklus online programov

Doma s BIBIANOU - cyklus online programov

Termín konania :

od: 18. 11. 2020

do: 28. 2. 2022

Miesto konania :

Doma

Inšpiratívne projekty, ktoré môžete realizovať v domácom či školskom prostredí. Nech sa vám dobre tvorí, spieva a číta. A najmä - zostaňte zdraví! 

 

Vo februári sme pre vás pripravili:

Stredoveký koník

Ak máš chuť previezť sa na koníkovi, prípadne sa s kamarátom zúčastniť na stredovekých konských turnajoch a hrách, pripravili sme pre teba návod, ako si takého koňa jednoducho vyrobiť z papiera. Vytlač, vystrihni, nalep a o chvíľku už môžeš uháňať na svojom tátošovi v ústrety novým dobrodružstvám.

(Pre deti od 5 rokov)

 

OBRAZÁREŇ SLÁVNYCH

O fantazijnej záhrade Clauda Moneta, v ktorej jeho deti vyšľachtili novú odrodu ´papaver Moneti´, o tom ako pripútanie na vozík priviedlo Henriho Matissa k tvorbe papierových koláží, o čarovnom dvorčeku Andyho Warhola plnom úchvatných objektov a harabúrd, o bolesti Fridy Kahlo a  opise hviezdnej oblohy Vincenta van Gogha v listoch bratovi – o tom všetkom a iných zaujímavostiach zo života slávnych umelcov sa deti môžu dozvedieť v množstve skvelých kníh. Prinášame obrazovú prehliadku niekoľkých knižných tipov.

 

Pomoc pre more

V knihe Dobrodružstvo na Ostrove korytnačiek ohrozuje morské živočíchy ostrov, ktorý vznikol z odpadu. S ilustrátorkou tejto krásnej knihy a reprezentantkou Slovenska na výstave Bienále ilustrácií Bratislava 2021 Klaudiou Zorgovskou sa môžete zoznámiť nielen s týmto vážnym problémom, ale aj s návodmi na dielka z odpadu, aby ste tak pomohli  moru.

Vedenie K. Zorgovská (Pre deti od 5 rokov)

 

HrAjme sa s Picassom

Pablo Picasso pracoval rovnako šikovne s olejovými a vodovými farbami, pastelom, uhlíkom, ceruzkou aj atramentom. Preslávil sa svojimi zvláštnymi portrétmi, ktoré tvoril pomocou geometrických tvarov. Vyskúšajte si, podobne ako Picasso, vytvoriť vlastný kubistický portrét v našej online výtvarnej dielni.

(Pre deti od 5 rokov)

 

V januári sme pre vás pripravili:

SNEHULIATKO

Náš príbeh sa odohráva v Snehovej zemi, kde žili snehuliaci a snehomilní zimní vtáci a snežilo tam každý deň. V jedno mrazivé novoročné ráno sa tu v dedinke Snežany narodilo malé snehové dieťatko – Snehuliatko.

Rozprávka na motívy poviedok z knihy Jána Uličianskeho Snehuliacke ostrovy.

Scenár – J. Živicová, E. Čárska; réžia a dramaturgia – M. Kecskesová, bábky a scéna – R. Anderle; účinkujú – V. K. Peštová a B. Šoganová

 

Dáždnik

Sila láskavosti a trojitá radosť sála z neobyčajnej knihy Elena Arevalo Melville, z ktorej ilustrácie môžete vidieť na BIB. Je to radosť z čarovného dáždnika, ktorý plní priania, radosť z moci hudby, ale aj radosť zo spoločenstva, komunity. Veríme, že kúsok z tejto radosti zažijete aj pri našej online dielničke. Budeme spievať, tvoriť a na prahu nového roka hovoriť aj o prianiach a predsavzatiach.

Pre deti od 18 mesiacov do 10 rokov.

Autorky   J. Michalová a M. Halamičková , kamera a strih T. Michalová
 

KIPLINGOVA OBRAZÁREŇ

Hoci ubehlo viac než storočie od prvého vydania Knihy džunglí, príbehy o „ľudskom mláďati“ a živote zvierat v divočine stále nestrácajú na sile. O tom, ako zaujímavo sa dá ilustrovať dobrodružstvo, napätie a zvieracia ríša, sa môžeme presvedčiť v malej online galérii ukážok z kníh Rudyarda Kiplinga, ktoré sa nachádzajú v knižnici BIBIANY.

 

HRAČKOVINY II

Pripravili sme si pre vás celú stajňu farebných hojdacích koníkov, ktorých si môžete vyrobiť podľa šablóny doma. Použite vlastnú fantáziu a vyrobte si jednorožca, zebru, lamu... Už sa tešíme na vaše zvieratká.

 

Postavme si snehuliaka

Vo výtvarnom ateliéri Doma s BIBIANOU Vám ukážeme, ako si vyrobiť snehuliaka, ktorý sa určite neroztopí a bude sa až do jari usmievať.

Účinkuje –  M. Stanová, kamera, zvuk – M. Mravčák, edit – D. Prokop

 

Vtáčik a lev

Program s Miriaminou pesničkou. O slobode odísť a prijať rozhodnutie tých, ku ktorým nás viaže puto, ktoré sa nikdy nestratí. Krehký príbeh nezvyčajného priateľstva.

Pripojte sa aj vy k výrobe vtáčika. Určite sa rád usadí vo vašich kvetináčoch. Potrebovať budete len kartón, či iný tvrdší papier, farby a špajlu. 

Autorky   J. Michalová a M. Halamičková , kamera a strih T. Michalová

 

V decembri sme pre vás pripravili:

 Voňavé medovníky

 Aká dlhá cesta vedie k voňavému medovníkovému cestu? Prezradíme tajný recept BIBIANY a upečieme chutné medovníky. Pre neúnavných pekárov pridávame aj recept na nepečené vianočné ozdoby v dvoch videách. Prajeme všetkým: Nech sú aj tento rok naše sviatky „Šťastné a veselé!“ Naše recepty nájdete pod videami.

Vedenie – M. Kecskesová; kamera a zvuk – M. Mravčák; edit – D. Prokop

V rukách mám veľkú moc

Sú zázračné drobnosti, ktoré môžu mať väčšiu silu ako sa zdá. S knižkou „Chlapec a dom“ zo Slovinska sa dostaneme do domu, kde sa dejú podivné veci. Inšpirovaní príbehom sa sami staneme tvorcami odkazov, ktoré môžu spraviť deň veselším a lepším. Môžete nám o svojich skúsenostiach napísať, alebo poslať fotografiu pekného odkazu na adresu kniznica@bibiana.sk.

Autorky   J. Michalová a M. Halamičková

V ateliéri s ilustrátorkou H. Gutierrez

Ako sa pomocou vyrezávaných zemiakov vyrába jedinečný baliaci papier – prezradí ilustrátorka Hedviga Gutierrez vo výtvarnej dielni.

Vedenie – H. Gutierrez; kamera a zvuk – M. Mravčák; edit – D. Prokop

Obrazáreň bratov Grimmovcov

Online minigaléria nás prevedie pestrým svetom nemeckých ľudových rozprávok zozbieraných a prerozprávaných bratmi Grimmovcami. Výber z mnohorakého ilustračného stvárnenia v podaní popredných svetových a slovenských umelcov ukáže, že okrem známych titulov o Červenej Čiapočke, Snehulienke alebo Šípovej Ruženke sem patria aj ďalšie strhujúce rozprávkové príbehy plné čarov, napätia, lásky.

Pripravila H. Ondrejičková

Rukavička

Textilné dielničky s príbehom z krásnej ukrajinskej knižky, ocenenej na Bienále ilustrácií Bratislava 2015.

Známy príbeh o stratenej rukavičke si deti vlastnoručne vyrobenými bábkami s pomocou rodičov ľahko zahrajú. Trebárs aj pod vianočným stromčekom.

Autorka    J. Michalová

O tučniakovi

Antarktída, najjužnejšie miesto na svete plné extrémov. Oslepujúco biela planina pokrytá snehom a ľadom. Nerastie tam ani jediný strom, ani jediné stebielko trávy, po celé dni iba fúka hrozivý vietor, ktorý rozfukuje snehový poprašok, takže často nie je možné ani oči otvoriť. Uprostred tejto planiny sedí tučniak. Sedí, sedí a ani jediný raz sa nezamrví. Prečo len tak sedí? Prečo sa pred snehovou búrkou neskryje? Pretože tučniakovi zima nevadí, je to otužilec... 

Príbeh o objavovaní krás chladného ostrova a o tom, že aj otužilý tučniak niekedy potrebuje vlnený sveter, ktorý ho zahreje. Rozprávka inšpirovaná skutočným príbehom a knihou Tomiko Inui: Tučniačatá Puk a Kuk.

Naštudovanie divadelnej hry podporil formou štipendia z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.  

Scenár a účinkujúca M. Ryšavá; scénografia I. Macková;  hudba P. Creek Orgován

 

V novembri sme pre vás pripravili:

Hračkoviny - Doma s BIBIANOU

 Urobte si tvorivé dielne k výstave „Od hračky po hračku“ doma.

R. Bezák, V. Potančoková vám pripravili stredoveké postavičky podľa obrazu „Detské hry“, od slávneho maliara Pietra Brueghela . Vytlačte si ich a vystrihnite. Z kociek, ktoré iste doma nájdete postavte stredoveký hrad a dráma o záchranu princezny môže začať. 

 

HVIEZDA - Doma s BIBIANOU

Byť zvedavý je dobré! Ešte lepšie je snívať! Najväčším dobrodružstvom však bude, ak sa rozhodneš svoje sny premeniť na skutočnosť. Tak, ako sa to stane v príbehu o chlapcovi a Hviezde. Štúdio BIBIANY prináša v premiére novú bábkovú inscenáciu. Naštudovanie divadelnej hry podporil formou štipendia z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Réžia a dramaturgia – M. Kecskésová a M. Ryšavá; scénografia – I. Macková Účinkujú – M. Kecskésová a M. Ryšavá (Pre deti od 3 rokov)

 

DVERE – Doma s BIBIANOU

 Čo je za dverami pokrytými pavučinami? Skúsime tam nazrieť a prekonať strach z neznámeho. Strach z bytostí celkom iných ako my. Naozaj iných?  Autorky – Jana Michalová a Miriam Halamičková; kamera, zvuk a strih Tereza Michalová

 

 TICHÉ PUTOVANIE I.- Doma s BIBIANOU

Online minigaléria k rovnomennej výstave „tichých kníh“, opätovne sprístupnenej v BIBIANE. Sú to ukážky výnimočných kníh svetových autorov, ktoré vizuálnou formou „rozprávajú“ príbehy a tlmočia emócie. Sen, fantázia, let, cestovanie – to je téma úvodnej časti online série. Pripravila – Hana Ondrejičková

 

 PREKVAPENIE - Doma s BIBIANOU

Kde som sa tu vzala/vzal?  Príbeh o radosti z potomstva. Ľudského aj zvieracieho.  Pozvanie k čítaniu, spevu a tvoreniu v online dielničke v rámci cyklu Doma s BIBIANOU. Sprievodné podujatie výstavy Tiché putovanie.

 

TICHÉ PUTOVANIE II. - Doma s BIBIANOU

Ďalšia zo série online minigalérií s ukážkami diel z výstavy „tichých kníh“, prístupnej v BIBIANE. Tiché knihy dokážu bez textu, čisto vizuálnou formou „rozprávať“ príbehy a tlmočiť emócie. Tentoraz na tému príroda, zvieratá, ekológia.

Pripravila – Hana Ondrejičková

 

ANIMÁTORI ODPORÚČAJÚ

BIBIANA postupne predstaví slovenských režisérov a tvorcov animovaných filmov, ktorí majú veľký prehľad o svetových animovaných filmoch a vedia posúdiť kvalitu. Na základe ich odporúčania sa deti aj dospelí zoznámia s kvalitnými, zaujímavými a širšej verejnosti dostupnými filmami svetovej animovanej tvorby.  Odporúčané filmy budú následne postupne zverejnené na sociálnych sieťach Festivalu BAB a na webových stránkach BIBIANY. 

Odporúčanie od :Márie KralovičovejOvé PicturesVeroniky KocourkovejOndreja RudavskéhoBorisa ŠimuAndreja Kolenčíka

 

OBRÁZKY Z OTÁZKY

Cez "Obrázky z Otázky" ukážeme deťom rôznorodosť a jedinečnosť výtvarného štýlu slovenských animátorov. Na jednoduché a vtipné otázky odpovedia slovenskí režiséri animovaných filmov vlastnou ilustráciou, skicou, bábkou, maľbou a pod. vo svojom štýle. Tieto obrázky budú následne zverejnené na našich sociálnych sieťach spolu s informáciami o autorovi. Termín: od 5. júla - každé 2 týždne

 

V júni sme pre vás pripravili

 

Obrázky z lesa

Rozprávka z lesa, o lese a o malých obyvateľoch lesa, ktorí si žijú ako naozajstná rodina. Jedného pekného dňa ich stretne nečakaná výzva. Ako si poradia naši drevení hrdinovia? Uvidíme! 

 

Maľovaná abeceda

Adam v škole nesedel, abecedu nevedel... Kto by si nepamätal skvelé verše o písmenkách od majstra Jána Smreka. Knihy abecedy sú často prvou literatúrou, ktorú si deti čítajú samy. Pomáhajú im spoznávať jednotlivé znaky a slová, v ktorých sa používajú - od A po Z, od auta po zebru. Ponúkame zopár zaujímavých príkladov z dielne svetových autorov

 

Land art a Jaroslav Belo Beliš

Galéria v prírode. Umenie v prírode. Čo to vlastne je Landart? Opýtali sme sa Jaroslava Bela Beliša, výnimočného človeka a výtvarníka, ktorý sa nám pokúsi priblížiť tento umelecký smer pomocou vlastnej tvorby. Pozývame! Rozhovor pripravila a vedie M. Kecskesová s J. Belišom.

 

Myslím si písmenko

Hra s písmenami abecedy, pri ktorej nahliadneme do neobyčajných knižiek z fondu knižnice BIBIANY. K oživeniu písmen použijeme melódiu a šikovné ruky, ktoré im pridajú ďalší rozmer.
Pripravila a viedla – Jana Michalová, Miriama Halamíčková., pieseň a hudba – Miriam Halamíčková, réžia, kamera, strih a zvuk – Tereza Michalová

 

V máji sme pre vás pripravili:

 

Dunajská kráľovná a rusalky

Štúdio BIBIANA uvádza novú inscenáciu, ktorá vznikla na motívy knižky Márie Ďuríčkovej Dunajská kráľovná.  BIBIANA  si aj týmto spôsobom pripomína sté výročie narodenia autorky.  V tomto predstavení sa deti dozvedia, že rusalky tu žili, čo cítili a kam sa asi stratili. To Vám všetko prezradíme!

 

Spomienky BIBIANY s prof. Jánom Uličianskym

V ateliéry Doma s BIBIANOU tentokrát privítame vzácneho hosťa. Divadelný režisér, scenárista, rozhlasový tvorca, profesor na VŠMU v Bratislave, bábkar a spisovateľ, profesor Ján Uličiansky nám prezradí, čím ho upútala BIBIANA už pred viac ako dvadsiatimi rokmi? Prečo a ako vznikli pozoruhodné výstavy a sprievodné programy z jeho pera pre našu galériu? Spomínať budeme na Bábky a všetkých Šašov, pajácov a klaunov. Oživíme si chuť Rozhlasovo rozprávkovej torty a pocestujeme si na Lietajúcom kufri. A nezabudneme si pripomenúť prečo je dobré, ak je Človek hravý! Pozývame!

Druhú časť rozhovoru si môžete pozriet tu.

 

Písmo ako čipka

V online minigalérii si ukážeme, aké zaujímavé a krásne sú písma používané vo vzdialených krajinách sveta. Ilustrácie detských knižiek z knižnice BIBIANY nás prevedú pestrým svetom arabského, čínskeho, japonského, kórejského, ale aj mnohých iných systémov písma. Čo o nich vieme a čo nám svojou dekoratívnosťou pripomínajú? Niečo sa podučíme, ale hlavne sa zahráme na pátračov – lovcov písmeniek. Na výhercov správnych odpovedí už čakajú knižné odmeny.

 

Všetkým mamám

Aj v BIBIANE sme si pripomenuli Deň matiek. Blahoželáme všetkým mamám, mamkám a mamičkám. Prajeme hlavne veľa spokojnosti.

 

V apríli sme pre Vás pripravili :

 

Záhada knižnice na konci ulice

Kristínka Baluchová napísala knižku s názvom „Záhada knižnice na konci ulice“. My sa mladej spisovateľky opýtame, nech nám prezradí o akú záhadu vlastne ide? A možno ju aj rozlúskneme! V každom prípade sa však chceme dopátrať, prečo a ako sa vlastne stane niekto spisovateľom alebo spisovateľkou? Ste zvedaví aj vy? Tak nás smelo „stopujte“!

 

S nožničkami po svete

Poďte s nami cestovať prstom po mape. Posielame Vám nákresy troch veží, ktoré sa nachádzajú v troch metropolách Európy. Nájdite tieto tri mestá. Napíšte nám ich názvy a aj so svojimi obrázkami nám ich pošlite do komentára na naše sociálne siete.

 

Škaredé káčatko

Kto som? Kde je moje miesto vo svete? Prečo sa to stalo mne?

Každý z nás dobre pozná tieto otázky. Malý aj veľký. Príbeh z pera H. Ch. Andersena je takisto známy každému. V novom naštudovaní tejto rozprávky Štúdio BIBIANA ponúka možnosť citlivo a s humorom nájsť odpovede aspoň na niektoré z nich.

 

Andersenova obrazáreň

Možnosť ilustrovať dielo Hansa Christiana Andersena je snom každého ilustrátora. Fantazijné bytosti, svet čarov, láska, priateľstvo, ľudské trápenia, súcit, to sú nevyčerpateľné témy inšpirujúce a provokujúce vytvoriť vlastný nový pohľad na známe rozprávky, už veľa krát vydané a predsa vždy iné.

Ponúkame minigalériu Andersenovských ilustrácií vytvorených svetovými a slovenskými umelcami. 

7. 4. Galéria slovenských ilustrátorov detskej knihy ocenených na BIB 1967 - 2019

 

V marci sme pripravili:

 

Snehuliatko

Bábková klauniáda Snehuliatko bude sprístupnená bezplatne dňa 3. 3. 2021 v čase od 10.00 hod. do 21.00 hod. na Youtube kanáli BIBIANY. Lúčime sa takto so zimou.

 

Hedviga a jej kamarát Plecháč Bob

V ateliéri Doma s BIBIANOU predstavíme ilustrátorku Hedvigu Gutierrez a jej knihu Plecháč Bob. Prečo sa niekto stane ilustrátorom, ako sa to stane, kedy a prečo? To všetko a možno aj trošku viac. sa opýta mladej výtvarníčky Marika Kecskésová.

 

 

Deti deťom

Detský divadelný súbor GONG z Bratislavy existuje už 66 rokov. Venuje sa deťom, ktoré sa zaujímajú o divadlo, literatúru, bábkové divadlo a umenie ako také. Pri príležitosti Svetového dňa bábkarstva predstavíme činnosť tohto tvorivo – dramatického súboru pomocou predstavenia Popoluška. Túto inscenáciu mali možnosť vidieť už aj diváci na Kremnických Gagoch. Pozývame aj vás!

 

Hráme sa a nehneváme!

Škola hrou ... naozaj sa učíme aj hrou? Pán Jan Amos Komenský tomu veril. Aj my v BIBIANE tomu veríme. Tak sme si pre Vás pripravili pár hier, ktoré sa hrávali už vaši starí rodičia. Poznáte ich? Vyskúšajte!

 

Rozkvitnuté veľkonočné vajíčko

Skúste sa s nami pripraviť na veľkonočné sviatky. Ozdobíme si vajíčka a niečo dobré si vykúzlime aj na tanieri.

 

Vo februári sme pripravili:

 

Stína sa už nebojí - program s pesničkou 

Dievčatko Stína sa bojí zimy a chladu. Musí však premôcť svoj strach a nie zimu a spoznať, že s pomocou priateľov sa veci menia ľahšie, a to čo nasleduje je radostné a príjemné ako šálka horúcej čokolády a veselá pesnička.

 

Svetielko vďaky

Vyrobte spolu s deťmi lampión pre našich zdravotníkov. Nechajte svetielko pri dverách nemocnice či lekárne, ako prejav vďaky za ich náročnú prácu v prvej línii.

 

Vtáčik a lev - program s pesničkou

O slobode odísť a prijatí rozhodnutí tých, ku ktorým nás viaže puto, ktoré sa nikdy nestratí. Krehký príbeh nezvyčajného priateľstva s pesničkou a vyrábaním.

 

Krmítko pre vtáčiky

Urobme spolu jednoduché krmítko a naplňme ho semienkami. Vtáčiky sa nám v lete odvďačia veselým spevom.

 

V januári sme pre Vás pripravili :

 

O tučniakovi

Príbeh o objavovaní krás chladného ostrova a o tom, že aj otužilý tučniak niekedy potrebuje vlnený sveter, ktorý ho zahreje. Rozprávka inšpirovaná skutočným príbehom a knihou Tomiko Inui: Tučniačatá Puk a Kuk.  

 

Papierové divadlo

Skúste si doma vyrobiť z papierovej krabice bábkové divadlo a papierové bábky. Aby ste si bábkové divadlo mohli zahrať aj doma.


Rozprávka 

„ Nad otázkou, či existuje Boh, sa pohádajú traja tučniaci v knižke Ulricha Huba, keď v tom začne liať ako z krhly. Prichádza potopa sveta, ale našťastie priletí tučná biela holubica a odovzdá im lístky na Noemovu archu. Problém je len ten, že lístky sú dva. A tučniaci sú traja nerozluční kamaráti.“  Láskavo komický príbeh z knižky: O ôsmej na arche. 

 

Postavme si snehuliaka

Vo výtvarnom ateliéri Doma s BIBIANOU Vám ukážeme, ako si vyrobiť snehuliaka, ktorý sa určite neroztopí a bude sa až do jari usmievať.

 

V decembri sme pripravili:

 

V ateliéri s ilustrátorkou H. Gutierrez

Ako sa pomocou vyrezávaných zemiakov vyrába jedinečný baliaci papier, to prezradí ilustrátorka Hedviga Gutierrez vo výtvarnej dielni 

 

Za dverami na dverách

Výtvarná dielňa prezradí, ako si zmeníte obyčajné dvere na neobyčajné.

 

Voňavé medovníky

 

Hrajme sa s Picassom

Pablo Picasso pracoval rovnako šikovne s olejovými a vodovými farbami, pastelom, uhlíkom, ceruzkou aj atramentom. Preslávil sa svojimi zvláštnymi portrétmi, ktoré tvoril pomocou geometrických tvarov. Vyskúšajte si, ako Picasso, vytvoriť vlastný kubistický portrét s pomocou našej online výtvarnej dielne.

 

Hviezda

Byť zvedavý je dobré! Ešte lepšie je snívať! Najväčším dobrodružstvom však bude, keď sa rozhodneš svoje sny premeniť na skutočnosť. Tak, ako sa to stane v príbehu o chlapcovi a Hviezde. Štúdio BIBIANY prináša  v premiére novú bábkovú inscenáciu.

Nech sa páči, tu si ju môžete pozrieť v čase od 25.11.2020 o14:00 h. do 29.11.2020 do 21:00 h. a a 4. -6.  decembra ako Mikulášsky darček.

 

V rukách mám veľkú moc 

Hovorme o tom, čo sa nám páči. Hovorme to viac, priamo a konkrétne. Pošlite list s ocenením, či pozdravom blízkym i menej blízkym.

 

Dvaja vtáci - doma s BIBIANOU

Urobte si i vy koláž z vecí ktoré túžite mať a rozprávajte sa z deťmi o tom, čo naozaj potrebujeme, a čo už nie. Pošlite nám fotku svojho výtvoru na kniznica@bibiana.sk.

 

Neuveríš, čo sa stalo! 

Ako sa môže komár zmeniť na somára, aj o tom, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Ale aj o tom, že správy a informácie si treba overovať.  

 

Tieňové divadlo 

Vytvorte si vlastné tieňové divadlo.

 

Rodinný portrét / Rodinný erb 

Ako sprievodné podujatie výstavy B ako BIBIANA si pripomenieme dielničku, ktorá bola realizovaná v BIBIANE v roku 1996. 

Tvorivá dielňa o tom, ako si vytvoriť originálny portrét a „erb“ svojej rodiny.

 

Ešte z  jarnej série programov Doma s BIBIANOU   

Urobte si veže do neba

Skladačky papierových veží, ktoré si môžte vyrobiť doma. Jednu z Talianska, jednu z Francúzska a dve z hlavného mesta Slovenska.

Aby vám nebolo ľúto, že si na nemôžete vybehnúť. Ale možno na vás v lese čaká strom, na ktorý sa dá vyliezť a z výšky uvidíte, čo ste dosiaľ nevideli. :-)

Zatiaľ smelo do strihania, lepenia a kreslenia.

 

Pozývame vás i na naše aktuálne výstavy:

B ako BIBIANA

Výstava k okrúhlym 30. narodeninám BIBIANY hravou formou predstavuje jednotlivé tvorivé oddelenia, ktoré celé roky približujú umenie deťom.

https://www.youtube.com/watch?v=Op7z5sftwOI

 

Posvieťme si na divadlo

Interaktívna výstava k 100. výročiu vzniku SND. 

https://www.youtube.com/watch?v=vG_c6kuP5_A

 

Tiché putovanie

Hravá a inšpiratívna výstava ponúka cestu svetom „tichých“ kníh, pochádzajúcich z rôznych krajín sveta.

Tiché putovanie virtuálne

FACEBOOK

Instagram