Skočiť na hlavný obsah
Dni majstrov ÚĽUV 2022

Dni majstrov ÚĽUV 2022

Termín konania :

od: 3. 9. 2022

do: 4. 9. 2022

Miesto konania :

Panská ulica, Bratislava

32. ročník najväčšieho festivalu tradičných remesiel DNI MAJSTROV ÚĽUV 2022 sa uskutoční v dňoch 3. – 4. septembra 2022 na Hviezdoslavovom námestí, Rybnom námestí a Panskej ulici pred BIBIANOU v bratislavskom Starom Meste. 

Hlavnou témou tohtoročného festivalu je drevo a v rámci neho kyjatická hračka, zapísaná nedávno do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Hviezdoslavovo námestie ožije jarmokom jedinečných remeselných výrobkov a predvádzaním tradičných remeselných techník viac ako stovkou najlepších majstrov z celého Slovenska. 

Pre deti je v čase od 11:00 do 18:00 hod. pripravená obľúbená Škola remesiel ÚĽUV (situovaná pred Bibianou na Panskej ulici), kde si budú môcť deti tak ako po iné roky vlastnoručne zhotoviť remeselný výrobok z hliny, drôtu, textilu, dreva či maľovaním na sklo. Súčasťou tohto priestoru bude aj oddychovo-herná zóna, v ktorej sa malí i veľkí spoločne zahrajú s hrami vyrobenými z dreva a obidva dni o 15:30 hod. pobavia na tradičnom pouličnom bábkovom divadle Gašparko a zázračná skrinka. 

Zároveň vás pozývame k Altánku na Hviezdoslavovom námestí, kde na vás čaká bohatý kultúrny program. Predstavia sa tu rôzne folklórne zoskupenia, inštrumentalisti, ale aj ľudia, ktorí stoja za značkou ÚĽUV. 

Tlačová správa a program: http://www.uluv.sk/sk/web/podujatia-a-novinky/dni-majstrov/

Galéria