Deň detí sme oslávili s vzácnou návštevou

Deň detí sme oslávili s vzácnou návštevou

Termín konania :

1. 6. 2021

Pripomenúť si Medzinárodný deň detí prišla do BIBIANY štátna tajomníčka Ministerstva kultúry Slovenskej republiky pani Zuzana Kumanová.
Prostredníctvom sociálnych sietí sa takto prihovorila deťom aj ich rodičom :

"VŠETKÝM DEŤOM, MALÝM AJ TÝM VEĽKÝM, PRAJEM VŠETKO NAJLEPŠIE K DNEŠNÉMU SVIATKU. 
 Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí som navštívila medzinárodný dom umenia pre deti – BIBIANA. Na tomto mieste myslia na deti po celý rok. Je to priestor, kde sa môžu naučiť niečo nové, pozrieť si zaujímavé výstavy určené iba pre ne a hlavne náučne sa zahrať. 
S riaditeľom BIBIANY Petrom Tvrdoňom sme sa rozprávali o rôznych aktivitách, ktoré táto jedinečná kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou pripravuje. Tak napríklad, počas našej návštevy v priestoroch medzinárodného domu umenia zasadala komisia, ktorá hodnotila Najkrajšie knihy Slovenska. Súťaž od svojho vzniku sleduje zámer zvyšovať výtvarnú úroveň a kvalitu polygrafického spracovania kníh.
V posledných rokoch niektoré projekty BIBIANY vzbudili pozornosť aj v zahraničí. Inštitúcia sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú všetkým vekovým kategóriám detí a mládeže, a zároveň im sprístupňuje umenie netradičnými a experimentálnymi formami práce. Zaujímavosťou je, že výstavy sú koncipované tak, aby mohli byť reinštalované v ďalších kultúrnych inštitúciách po celom Slovensku. 
 Medzinárodný dom umenia je do konca mesiaca z technických dôvodov pre verejnosť zatvorený, avšak 1. júla sa dvere BIBIANY opäť otvoria pre všetkých zvedavých návštevníkov.

Galéria