Skočiť na hlavný obsah
Billufest - festival ilustrácii v Budapešti

Billufest - festival ilustrácii v Budapešti

Termín konania :

od: 1. 10. 2021

do: 31. 10. 2021

Miesto konania :

Moholy-Nagy University of Art and Design, Budapešť, Maďarsko

Festival ilustrácií Budapešť (Billufest) bol založený v roku 2019 s cieľom predstaviť a obnoviť maďarské ilustračné umenie. Ilustrácia je jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich a inovatívnych odvetví súčasného vizuálneho umenia. Našim zámerom je povzbudiť maďarskú ilustráciu v literatúre tak, aby držala krok so svetovými špičkami; zviditeľniť mladé talenty a nakoniec aj predstaviť maďarskú ilustráciu celému svetu. 

V roku 2021 sme vyhlásili súťaž v nasledujúcich kategóriách:

beletria, náučnopopulárna literatúra, jubilejná literárna súťaž a tichá kniha.

Festival je súčasťou Graphifestu, ktorý vznikol v spolupráci s  Petőfiho literárnym múzeom, Univerzitou Mohola-Nagya  a HUBBY (Maďarská únia kníh pre deti). 

Súťaže sa môžu zúčastniť aj mladí umelci, je tiež možné požiadať o plán. V roku 2019 sme v prvom kole zaregistrovali viac ako 2,600 prihlášok od 450 umelcov, ktoré sa predstavili vo forme tlače 70x100 cm. Približne 250 vystavených diel poskytlo obsiahly obraz dnešnej krajiny, trendov a nových túžieb maďarského umenia ilustrácie.

Ceny prinášajú najvýznamnejší maďarskí vydavatelia (Móra, Pagony, Csimota atď.) a hlavná cena je výhra viac ako 4 tisíc eur. Porote predsedá renomovaná slovenská ilustrátorka Daniela Olejníková.

V decembri otvoríme výstavu v Bratislave, ktorá bude výberom diel z prvého a druhého  Billufestu. Bude venovaná dielam od Alexandy Grela, ktorá vyhrala Grand Prix a ostatným víťazom  (Juli Jásdi, Szabina Gollowitzer, Csenge Kindli, Turi Lilla, Gréta Kószó, Renáta Szabó, László Korcsmáros, Edit Vrabély).

Organizátori:

Informácie: https://www.facebook.com/Budapesti-Illusztr%C3%A1ci%C3%B3s-Fesztiv%C3%A1l-2301511563467627

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ