Skočiť na hlavný obsah
Bienále ilustrácií Bratislava po polstoročí mení miesto

Bienále ilustrácií Bratislava po polstoročí mení miesto

Termín konania :

12. 6. 2017

Zmenu miesta BIB zaregistrovali aj média:

Viera Polešovská, moderátorka RTVS: "Bienále ilustrácií Bratislava po polstoročí mení miesto. Veľká medzinárodná súťažná prehliadka originálnych ilustrácií detských kníh bývala na dvoch poschodia Domu umenia, respektíve Kunsthalle. 26. Ročník sa sťahuje do Slovenského národného múzea. Riaditeľ Bibiany Peter Tvrdoň."
Peter Tvrdoň, riaditeľ Bibiany: "Keď bol ten výstavný priestor pod Osvetovým ústavom, alebo Národným osvetový centrom, nebolo treba vôbec žiadne nejaké dlhodobé zmluvy a vždy v roku, kedy sa konal BIB, v januári, vo februári sa podpisovala sa zmluva s NOCkou."
Viera Polešovská: " Kunsthalle však už rok patrí pod Slovenskú národnú galériu. Podľa jej generálnej riaditeľky Alexandry Kusej prišla Bibiana neskoro, galéria preto ponúkla iba jedno poschodie."
Alexandra Kusá, generálna riaditeľka Slovenskej národnej galérie: "V čase keď sme prebrali Kunsthalle, tak sme nemali zmluvne podchytený záväzok poskytnúť priestory Bienále ilustrácií. Keď tento záväzok prišiel na pretras dňa, priestory už boli obsadené."
Viera Polešovská: " Na Bienále je nominovaných 400 ilustrátorov z 50-ky krajín."

Rádio Regina BA, 10:00; Správy RTVS; 09/06/2017; Viera Polešovská; Zaradenie: z domova

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ