BIENÁLE ILUSTRÁCIE BRATISLAVA 2019 V TORUNI

BIENÁLE ILUSTRÁCIE BRATISLAVA 2019 V TORUNI

Termín konania :

od: 25. 6. 2021

do: 10. 8. 2021

Miesto konania :

DETSKÁ UMELECKÁ GALÉRIA A CENTRUM V TORUNI

Bienále ilustrácií Bratislava umožňuje deťom i dospelým ponoriť sa do magického sveta fantázie už viac ako 50 rokov. V roku 2019 predstavilo 416 ilustrátorov zo 47 krajín sveta počas súťaže 3 566 diel.

Víťazom Grand Prix sa stal iránsky vizuálny umelec Hassan Moosavi , ktorý bol ocenený za svoju prácu za knihu s názvom Boxer. Je to mladý a mimoriadne talentovaný ilustrátor, ktorý vo svojich dielach používa teplé a živé farby, vďaka čomu jeho nádherné obrazy ožívajú.

Päť zlatých jabĺk smerovalo na niekoľko kontinentov. Chengliang Zhu z Číny vytvoril ilustrácie, ktoré pomáhajú deťom porozumieť svetu a prírode, Janis Blanks z Lotyšska, vo svojom príbehu o krtkovi vytvoril príbeh domáceho miláčika, ktorý sa nikomu nepáči, ilustroval svoju knihu ruským ilustrátorom Antonom Lomaevom , klasický štýl, Wen Dee Tan z Malajzie predstavuje príbeh odmietnutia hlavnej hrdinky kvôli jej ohnivej farbe vlasov jednoduchým spôsobom, ale s použitím rôznych farebných akcentov.

Posledné Jabko sa vydalo do Južnej Kórey. Soojung Myung vytvorila ilustrácie pre knihu prezentujúcu vzťah dievčaťa k prírode, medzi ktorými si našla priateľov a odpovede na svoje otázky.

Okrem spomínaných Zlatých jabĺk porota udelila päť plakiet BIB a štyri ceny pre vydavateľstvá - dvaja brazílski vydavatelia, jeden z Ekvádoru a jeden z Veľkej Británie.

Ako každý rok debatovala aj detská porota, ktorá tradične nesúhlasila s výberom poroty pre dospelých a cenu udelila slovenskému ilustrátorovi Svetozárovi Košickému. Cenu primátora mesta Bratislavy získal Boris Šima.

Výstava Bienále ilustrácií Bratislava 2019 bola sprístupnená v spolupráci Slovenského inštitútu vo Varšave a BIBIANY.

Galéria

Galéria

Kalendár podujatí

2023


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ