BIBIANA opäť otvorená

BIBIANA opäť otvorená

Termín konania :

od: 4. 1. 2022

do: 31. 1. 2022

BIBIANA víta od 4. 1. 2022 malých i veľkých návštevníkov v režime očkovaní alebo prekonaní. Tešíme sa na Vás!

BIBIANA, medzinárodný dom umenia, otvára svoje rozprávkové dvere pre všetky zvedavé deti, ich rodičov, starých rodičov a samozrejme pre všetkých návštevníkov. Od 4. januára si môžete opäť pozrieť všetky výstavy v režime OP (očkovaní, prekonaní). Viac nižšie.

  Aktuálne ponúka BIBIANA niekoľko výstav. B ako BIBIANA je výstava k okrúhlym 30. narodeninám BIBIANY a hravou formou predstavuje jednotlivé tvorivé oddelenia, ktoré celé roky približujú umenie deťom. Deti si môžu vychutnať veselú a inšpiratívnu atmosféru - nájdu tu veľký obraz BIBIANY s okienkami, za ktorými sa skrývajú rôzne prekvapenia, zahrajú sa s filmovou technikou v priestore venovanom Bienále animácie Bratislava (BAB), zabavia sa s ilustráciami z Bienále ilustrácií Bratislava (BIB), spoznajú knižné zázraky a zasadnú za veľký narodeninový stôl s „tvorivými dobrotami“. Súčasťou výstavy je aj veľká herňa s fantazijnou atmosférou.

Ďalšia výstava Od hračky po hračku je určená všetkým deťom, ktoré sa chcú zahrať a objaviť historické, ale aj nové hračky. Môžu objavovať 28 stredovekých hier na obraze „Detské hry“ od svetoznámeho flámskeho maliara Pietra Brueghela, zabaviť sa na preliezačke v tvare Trójskeho koňa, spoznať ikonickú stavebnicu MERKUR, preštudovať si históriu plyšového medvedíka, zahrať sa s domčekom pre bábiky. Vo veľkej herni inšpirovanej prvými drevenými stavebnicami môžu deti preskúmať mesto ako obrovskú farebnú skladačku, pozrieť si nové hračky, ktoré navrhli slovenskí dizajnéri, ale aj najznámejšie kúsky  od významnej dizajnérky v bývalom Československu Libuše Niklovej.

Výstava V krajine medovníkov pripomína nedávne obdobie Vianoc a zavedie návštevníkov do čarovného sveta plného sladkých a voňavých medovníkov... Deti sa dozvedia zaujímavosti z histórie medovníkov – že sa medovníky začali piecť už v časoch starovekého Ríma a za kolísku medovnikárskeho remesla sa považuje nemecké mesto Norimberg, kde bol v roku 1530 založený prvý medovnikársky cech. Zistia, že na Slovensku si toto remeslo našlo svoje pevné miesto približne o sto rokov neskôr a v Bratislave vznikol prvý medovnikársky cech na území Uhorska. Deti spoznajú náradie, ktoré sa používa pri pečení medovníkov, preskúmajú rôzne medovníkové korenia a nakuknú aj do vzdialených krajín, z ktorých koreniny pochádzajú... Do krajiny medovníkov sa deti dostanú pomocou komiksovej rozprávky O malom medovníčati, ktoré ešte nikdy nezažilo Vianoce.

BIBIANA pozýva deti a ich rodičov stráviť záver prázdnin v čarovnej a neopakovateľnej atmosfére medzinárodného domu umenia pre deti.

Pozrite si aj pozvánku pána riaditeľa

Sledujte aj naše sociálne siete:

https://www.facebook.com/bibiana.bratislava/

https://www.instagram.com/bibiana_bratislava/

Stále je tu pre vás aj virtuálna prehliadka našimi výstavami B ako BIBIANA a V krajine medovníkov, videá a množstvo programov v cykle Doma s BIBIANOU.

Pozývame vás aj sledovať zaujímavé príspevky, ktoré odzneli na medzinárodnej konferencii o čítaní.

 

POKYNY PRE NÁVŠTEVNÍKOV POČAS PANDÉMIE

1/ Každý návštevník musí pred vstupom použiťdezinfekciu rúk a mať povinne nasadený respirátor.

2/ Vstup do BIBIANY je možný len v režime „OP“, čím sa rozumie:

       a/ osoba kompletne očkovaná + deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku

       b/ osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

       Osoba je povinná sa preukázaťdokladom, z ktorého je určiteľná identita preukazujúcej sa osoby.

3/ Maximálna kapacita v rámci výstavných priestorov BIBIANY 15 návštevníkov v interiéri  /t.j. 1 návštevník  na 25 m / a umožnené sú len výlučne individuálne prehliadky, nie organizované skupiny.

4/ Počas vstupu a prehliadky je potrebné v maximálnej možnej miere dodržiavať 2 m medzi osobami, to neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti.

5/ V súlade so zákonom NR SR č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach je organizátor povinný požadovať a uchovávať telefonický alebo mailový kontakt na návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia a to na účely epidemilogického vyšetrenie a ÚVZ. Po uplynutí lehoty je povinný údaje zničiť.   

 6/  Návštevníci sa musia riadiť pokynmi dozoru vo výstave.

 7/  V  prípade  nerešpektovania event.  porušenia týchto pokynov môže byť návštevník z priestorov  personálom BIBIANY vykázaný.

 

V Bratislave 3. 1. 2022                                                 Ing. Peter Tvrdoň                                                                                                  riaditeľ                                                                                   

 

 

Kalendár podujatí


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ