Ateliér AOZ - Marion Bataille (FRANCÚZSKO)

Ateliér AOZ - Marion Bataille (FRANCÚZSKO)

Termíny konania

07.10.2017 - 16:00

Miesto konania :

Slovenské národné múzeum, Vajanského nábrežie 2

Pozývame Vás na workshop nie len pre deti s originálnou francúzskou ilustrátorkou a knižnou dizajnérkou Marion Bataille.
«Ateliér AOZ»
Hra s menom môže mať rozmanité podoby. Vytvorte z písmenok vášho mena jedinečné dielo. Prezradíme, že účastník opustí workshop s vlastnou knihou.
Max. 15 osôb - je potrebné prísť v predstihu (30min) a zabezpečiť si účasť na workshope
Dospelí a deti môžu pracovať spoločne
Od 5 rokov

Marion Bataille (Francúzsko) 
Marion Bataille sa narodila v Paríži v roku 1963. V 19-tich rokoch, po ročnom štúdiu výtvarného umenia v Paríži, začala študovať na Vysokej škole grafických umení (ESAG), ktorú ukončila v roku 1988. Odišla do Veľkej Británie, kde sa zaujímala najmä o fotografiu. V roku 1989 vystavila v londýnskej galérii Nigel Greenwood svoju prvú pop-up knihu, ktorú vydala vlastným nákladom. Po návrate do Paríža sa usadila ako nezávislá grafička a pracovala na ilustráciách s papierovými kolážami, ako i na titulných stránkach pre časopis Télérama, ktorého sa v roku 1996 stala umeleckou riaditeľkou. Jej prvá kniha : Livre de lettres (Kniha písmen), šlabikár v podobe numerickej fotomontáže, vyšiel v roku 1999 vo vydavateľstve Thierry Magnier. V roku 2005 vyšla jej druhá kniha pod názvom Bruits (Hluky), v ktorej sa hlavná postava pohybuje v kreslenom typografickom priestore. V knihe Op-Up, ktorej 30 exemplárov vydala vlatným nákladom a ručne ich dokončila, vytvorila svojráznu abecedu v priestore a v pohybe. Táto jej práca vyšla v októbri 2008 vo viacerých krajinách, pod názvom ABC3D (Vydavateľstvo Albin Michel Jeunesse). V knihách Dix (Desať), ktorá vyšla v roku 2010 a Numéro (Číslo), Marion Bataille nadväzuje na svoju vášeň pre typografiu. V roku 2016 jej vo vydavateľstve Les Trois Ourses AOZ vyšla abeceda, zostavená z 26 animovaných kariet.

 

Galéria

Galéria