Skočiť na hlavný obsah
ANIMAČNÝ EXPRES BAB 2015 v Banskej Bystrici

ANIMAČNÝ EXPRES BAB 2015 v Banskej Bystrici

Termín konania :

od: 25. 3. 2015

do: 26. 3. 2015

25. - 26. marec 2015 - ANIMAČNÝ EXPRES sa zastavil v Banskej Bystrici v rámci podujatia Dni detskej knihy, aby deťom predstavil dvoch významných tvorcov slovenského animovaného filmu.

Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti - Bienále animácie Bratislava - priviezol do Banskej Bystrice nielen premietanie skvelých animovaných filmov, ale aj besedu s legendárnym tvorcom, režisérom, animátorom a profesorom Ateliéru animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave (VŠMU) Františkom Jurišičom a tvorivé dielne.

Deti zo základných škôl na Ďumbierskej 17, na Skuteckého a na Bakošovej ulici videli dve kolekcie animovaných filmov, v ktorých našli hviezdne večerníčky Františka Jurišiča, ocenené na mnohých medzinárodných festivaloch. Videli aj filmy pre deti Vandy Raýmanovej, výtvarníčky, režisérky a pedagogičky Ateliéru animovanej tvorby na VŠMU, ktoré získali ceny na festivale BAB. Deti spontánne reagovali na situácie z premietaných filmov, kládli zvedavé otázky o ich tvorbe a realizácii, zaujímali sa o technológiu výroby bábkového a papierikového filmu. Potvrdili, že pozitívny vplyv tvorby Večerníčkov stále trvá, rovnako ako je nadčasový aj jeho etický a estetický odkaz.

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ