Skočiť na hlavný obsah
28. Bienále ilustrácii Bratislava 2021 - Kielce

28. Bienále ilustrácii Bratislava 2021 - Kielce

Termín konania :

od: 15. 5. 2022

do: 23. 5. 2022

Miesto konania :

Galeria Poczytalnia Na dVoRcu, Kielce, Poľsko

Hovorí sa, že knihy sú otvorené dvere do  magického sveta a ilustrácia je jeho najdôležitejšou súčasťou, pretože dokáže vyvolať nezvyčajné emócie. Aj takto sa dá opísať výstava Bienále ilustrácii Bratislava 2021, ktorú obdivovali hostia počas vernisáže v Poczytalnia Na dVoRcu . V rámci Týždňa knižníc 2022 si Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach pripravila výstavu 32 ocenených diel  v medzinárodnej súťaži autorských knižných ilustrácií pre deti a mládež.

O vystavených dielach porozprával špeciálny hosť - Adrián Kromka - riaditeľ  Instytut Słowacki w Warszawie - Slovenský inštitút vo Varšave. Sprevádzal ho Renata Kamienik z nadácie Fundacja Rozwoju Aktywności "Progress" - predseda predstavenstva Fundacja Rozwoju Aktywności "Progress", ktorá už niekoľko rokov podporuje poľsko-slovenskú spoluprácu, a tiež riaditeľka miestnej knižnice Anna Żmudzińska.

Návštevníci obdivovali ocenené diela, tvrdili, že sa vyznačujú vynaliezavosťou a originalitou, pričom prítomní diváci vyskúšali aj pochúťky priamo zo Slovenska .

Podujatie spoluorganizoval Instytut Słowacki w Warszawie - Slovenský inštitút vo Varšave.

Bolo spolufinancované z poľských fondov ministra kultúry a národného dedičstva z Fondu na podporu kultúry.

Pozývame vás v stredu 11. mája o hod 17.00  na vernisáž výstavy Bienále ilustrácií Bratislava 2021. V priestoroch Poczytalnia Na dVoRcu bude visieť až 32 diel ocenených umelcov

Čo je to Bienále ilustrácií? Ide o medzinárodnú prehliadku originálnych ilustrácií a kníh pre deti a mládež. Prestížne a jedno z mála podujatí tohto typu na svete. Zúčastňujú sa ho najväčší umelci a odborníci v oblasti umenia, ktorým je ilustrácia. 

 

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ