Skočiť na hlavný obsah
120 rokov Vysokej školy výtvarných umení v Sofii

120 rokov Vysokej školy výtvarných umení v Sofii

Termín konania :

od: 4. 9. 2017

do: 30. 9. 2017

Miesto konania :

Bulharské kultúrne centrum, Jesenského 129, Bratislava

120 rokov Vysokej školy výtvarných umení, odborov grafiky, ilustrácie a knižnej tvorby v Sofii, práce profesorov, doktorandov a študentov.

Vysoká škola výtvarných umení  v Sofii dovŕšila 120 rokov od svojho vzniku a s ňou aj Katedra grafiky, ako jedna z prvých zakladajúcich odborov. V sále BKI ako sprievodná  výstava XXVI. medzinárodného Bienále ilústrácií  budú predstavené  vybrané tvorby študentov, doktorandov a profesorov z odboru „Grafika" a „Kniha, ilustrácia a grafický dizajn".  Je to pokračovanie iniciatívy otvorenia ďalších expozícií, ktoré reprezentujú tvorbu rôznych odborov umeleckej akadémie v rôznych  mestách Bulharska a v Bratislave.  

Zúčastnení: Katedra grafiky: vyučijúci –  doc. Dimo Kolibarov, doc. Johan Jotov, Dr.Vasil Kolev, Dr. Emanúela Kovac  a študenti –  Stefani Kostadinova, Stefani Cerneva, Peter Milev. Katedra knihy, ilustrácie a grafického dizajnu: vyučujúci – prof. Viktor Paunov, doc. Regina Dalkalačeva, doc. Ilija Gruev, doc. Nikolaj Cačev, Dr. Kapka Kaneva a študenti.

Vernísáž výstavy : 4. 9. 2017 (pondelok) 18,00 hod 

 

Galéria

Kalendár podujatí

2024


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Program na stiahnutie

V PONDELOK JE BIBIANA ZATVORENÁ