Skočiť na hlavný obsah
Spomienka na Jána Uličianskeho

Spomienka na Jána Uličianskeho

V piatok 3. mája nás opustil dlhoročný spolupracovník BIBIANY, divadelný režisér, scenárista, rozhlasový tvorca, dramaturg, profesor na VŠMU v Bratislave, bábkar a spisovateľ, profesor Ján Uličiansky.

BIBIANA ho okúzlila pred mnohými rokmi a z jeho pera vznikli pozoruhodné výstavy či programy. Zo všetkých treba spomenúť napr. výstavu o pôvode a podobách „hier“ s názvom Človek hravý, interaktívnu výstavu k 200. výročiu narodenia Hansa Christiana Andersena s názvom Lietajúci kufor, výstavu Šašovia, pajáci a klauni alebo „ako sa zapáliť pre bábkové divadlo“, či spomienkovú výstavu o histórii rozhlasu a rozhlasového vysielania pre deti Rozhlasovo – rozprávková torta. Ján Uličiansky sa taktiež podieľal v BIBIANE na príprave rôznych divadelných predstavení ako Osmijankove sladké rozprávky, Hráme sa s rozprávkami, Hracia skrinka, Peter Pan či Čarodejníkov učeň. Okrem toho bol aj dlhoročným spolupracovníkom Centra detskej literatúry, čítania a Slovenskej sekcie IBBY v BIBIANE.

Bol výnimočným a veľmi všestranným človekom. V detských srdciach zanechal významnú stopu a svet dobra, detskej fantázie bude v nich žiť aj naďalej...

Česť jeho pamiatke!

 

Pripomeňme si Jána Uličianskeho vo fotogalérii a v milom rozhovore s M. Kecskesovou, ktorý vznikol počas covidu v rámci cyklu Doma s BIBIANOU.

Galéria