Skočiť na hlavný obsah
Poznáme víťazov novej vizuálnej identity BIB 2023

Poznáme víťazov novej vizuálnej identity BIB 2023

24. februára zasadala desaťčlenná porota a zo šiestich finalistov a finalistiek (z pôvodne  prihlásených 39 návrhov) vybrala víťazný návrh pre vizuálnu identitu BIB 23.

Výber bol náročný, porota sa rozhodovala medzi dvoma favoritmi – návrhom od Tom & Džery, ktorý zaujímavo používa knižné iniciály a kombinuje ich s ilustráciami rôznymi spôsobmi, kde kompozície umožňujú obrovskú hravosť a variabilitu a tímom Matúš Buranovský + Martin Lacko, ktorí oslovili najmä vytvorením záhadných postavičiek, či patrónov pre jednotlivé ocenenia súťaže a kombináciou surovej rytinovej estetiky s čistým moderným typografickým riešením.

Porota sa nakoniec priklonila k tímu Tom & Džery.  Tretie miesto bolo udelené Emílií Holečkovej za kombináciu ilustrácie a typografie, kde odprezentovala zaujímavé návrhy, ako pracovať s dekonštruovaným logom p. Cipára v podobe ilustrácií a 3D objektov.

Pozn.: Víťazi Tom & Džery použili vo svojom návrhu len na ukážku fungovania ich konceptu ilustrácie od týchto autorov: Alice Oehr, Jinhee Lee, Maisie Cowell.

 

Galéria