Skočiť na hlavný obsah
Opice z police sú presťahované do BIBIANY!

Opice z police sú presťahované do BIBIANY!

Pri príležitosti stého výročia narodenia Kristy Bendovej (27. januára 2023) sme pre deti pripravili zimnú výtvarnú súťaž, ktorá vyvolala VEĽKÉ SŤAHOVANIE OPÍC Z POLICE DO BIBIANY! 

A že bolo naozaj veľké, o tom svedčí 312 originálnych prác detí, inšpirovaných knižkou Kristy Bendovej Opice z našej police, ktoré ste nám do BIBIANY zaslali aj priniesli. Veľmi nás potešili krásne farebné a nápadité obrázky, ale aj vaše listy a maily, v ktorých ste nám umožnili nahliadnuť do vašich domovov a zvykov - ako si túto knižku čítavate a s kým, ako si na ňu spomínate (väčšinou maminky a oteckovia malých autorov kresieb), aké máte čitateľské rituály a vzťah k Opiciam z našej police. 

Väčšina autorov výtvarných prác bola vo veku 8-12 rokov, našli sa však aj mladší (spoločná opica 2-3 ročných detí) a najstaršou autorkou bola 20 ročná Júlia, ktorá nám napísala, že knižka Opice z našej police ju v detstve veľmi ovplyvnila a dodnes je jedna z jej najobľúbenejších.

Výtvarné práce prichádzali z celého Slovenska, čo nás milo potešilo. Okrem bratislavských škôl (ZŠ Hrobákova, ZŠ a MŠ Hubeného, Gymnázium L. Sáru) prišlo aj veľa individuálnych prác z rôznych končín SR, a prišli nám aj hromadne zasielané práce detí zo základných a tiež umeleckých škôl. Ďakujeme za tvorbu aj školám a autorom z miest: Žiar nad Hronom, ZŠ Veľký Šariš, Spojená škola Belá, ZŠ Bezručova Trenčín, ZŠ a MŠ Vysoká nad Kysucou, Výtvarný krúžok Komárno, Piaristická ZŠ F. Hanáka Prievidza, Súkromná základná umelecká škola Pablo Trnava, ZŠ Hôrka, ZŠ Rumanová, ZŠ Báhoň

Všetky zaslané práce - ako sme avizovali - prezerala a hodnotila odborná porota, ktorá vybrala najkrajšie, (trinásť autorov) a tie budú odmenené knižkami. Víťazné práce sú vystavené do 27. februára v BIBIANE na 2. poschodí, ale pozor! Všetky ostatné zaslané práce, keďže vybrať len niekoľko víťazov bolo naozaj ťažké, sme sa rozhodli vystaviť po chodbách BIBIANY, takže každý, kto nám svoju prácu zaslal, si svoj obrázok niekde (ak nie na stenách, tak v kronikách) určite nájde. A nielen to. Malí (aj veľkí) návštevníci môžu z vystavených prác označiť jednu, ktorá sa im najviac páči a označiť ju "bodkou", ktorú vám dajú pri návšteve BIBIANY tety pri pokladni.

Po skončení výstavy "VEĽKÉ SŤAHOVANIE OPÍC Z POLICE DO BIBIANY" zrátame "bodky" udelené jednotlivým vystaveným obrázkom (lepte ich prosím zo zadnej strany výkresov) a vyberieme 10 obrázkov, ktoré získajú od vás najviac "bodiek" a ich autori dostanú knižné odmeny.

Víťazné práce ocenené porotou si môžete pozrieť aj v našej fotogalérii. 

News url: 
https://www.bibiana.sk/sk/centrum-citania/pre-deti/dni-kristy-bendovej/zimna-vytvarna-sutaz-deti

Galéria