Skočiť na hlavný obsah
Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari a leta 2018

Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari a leta 2018

Súťaž Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy na Slovensku vstúpila do ďalšieho ročníka. Odborné poroty zostavené organizátormi súťaže BIBIANOU a Slovenskou sekciou IBBY ukončili hodnotenie kolekcie kníh za jar a leto 2018. Celkovo 37 kníh do súťaže prihlásilo 18 vydavateľov.

Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari 2018 

Z posudzovanej kolekcie vybrala výtvarná porota ako najkrajšie detské knihy jari: Mária Ďuríčková: Janko Hraško/O Janíčkovi, ilustroval Vladimír Král, Vydavateľstvo BUVIK a Hana Košková: Mlynárske povesti, ilustroval Miroslav Regitko, Vydavateľstvo Matice slovenskej. 

Literárna porota vybrala ako najlepšie detské knihy jari: Petra Štefanková a Mária Štefanková: Čmáranica a Machuľa, Vydavateľstvo SLOVART a František Rojček: Na zmrzline so žirafou, Vydavateľstvo Matice slovenskej.

 

Najkrajšie  a  najlepšie  detské  knihy leta  2018

Výtvarná porota vybrala ako najkrajšie detské knihy leta: Halka Marčeková: Ako sa Otko potkol o Fidlibuma, ilustroval Juraj Martiška, vydal IKAR; Peter Bolaček: Zoologické básníčky, ilustrovala Andrea Motloch Audy, vydala Asociácia Corpus v spolupráci s NM CODE a Adela Režná: Cukrové topánky, ilustrovala autorka, vydal Zum Zum production.

Literárna porota vybrala ako najlepšiu detskú knihu leta: Ľuboslav Paľo: Môj kocúr Tamtam, IKAR; Eva Luka: Pani Kurčaťová 1, vydal Modrý Peter a Ján Kollár: Dcéra Slávy, prebásnil Ľubomír Feldek, vydal Perfekt.