Skočiť na hlavný obsah
DECEMBER - PROGRAMY CENTRA DETSKEJ LITERATÚRY, ČÍTANIA A SK IBBY

DECEMBER - PROGRAMY CENTRA DETSKEJ LITERATÚRY, ČÍTANIA A SK IBBY

 
Programy (workshopy a izby čítania)  sú počas pracovných dní na objednávku. Rezervácie pre skupiny lucia.obuchova@bibiana.sk, alebo na tel. č. 02/2046 7173.
Bližšie informácie o seminári pre verejnosť gabriela.mikulcikova@bibiana.sk alebo na tel. č. 02/2046 7174. 
 
INFORMÁCIE O PROGRAMOCH
 
POZOR, NÁLEZISKO PRÍBEHOV! (28. 11. – 31. 12. 2018 v Klenbách BIBIANY) Izba čítania umožní deťom vstúpiť do priestoru príbehov, zorientovať sa v ňom a pomocou objektov a exponátov skúmať ich vznik, čo im predchádzalo, a čo sa do príbehov dostalo a prečo. Deti budú pokračovať aj v objavovaní významov symbolického jazyka a jeho použití vo vlastných príbehoch. Námet a vedenie – T. Vráblová. Výtvarné riešenie - Zoltán Mátyus.
(Pre deti od 4 do 12 rokov.)
 
BRÁNA KNIHY OTVORENÁ
Brána knihy otvorená (pre najmenších čitateľov) prináša sériu seminárov pre rodičov, učiteľov predprimárneho vzdelávania a knihovníkov. Prvá časť s názvom Modrý vrch bude hovoriť o tom, ako cielene pracovať s deťmi od najútlejšieho veku, kedy začať stimulovať záujem o knihu, ako budovať vnútornú motiváciu u bábätiek a čo všetko vplýva na rozvoj vnímavosti dieťaťa, aby sme ho pripravili na ďalšie kroky ku knihe.  Vedie – Timotea Vráblová.
(Pre rodičov, učiteľov predprimárneho vzdelávania, knihovníkov.)
 
OD UCHA K UCHU
Kreatívny program pre rodičov spolu s deťmi zameraný na rozvoj ich sluchového vnímania. Reaguje na znižovanie predstavivosti a ďalšie dôsledky, ktoré so sebou prináša prevaha vizuálnych podnetov u detí. Kreatívny workshop v spolupráci s RTVS využíva rôzne formy zvukových podnetov s aktívnym zapojením účastníkov workshopu. Vedie – Beata Panáková a Timotea Vráblová. 
(Pre rodičov s deťmi vo veku 6 - 12 rokov.)
 
ADVOKÁTI  ČÍTANIA
Program pre 8. a 9. ročníky ZŠ a stredoškolákov sa snaží viesť vybraných študentov ku kultivovanému čítaniu a budovaniu takej kultúry čítania, ktorá pomôže mladým ľuďom k širšiemu uplatneniu v živote. Zároveň stimuluje teenegerov, aby sa stali aktívnymi vo svojej komunite.  Vedie – Timotea Vráblová. 
(Pre vybrané deti v staršom školskom veku.)
 
PROGRAM NA JANUÁR 2019